Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rozwój rynku nieruchomości na Warmii i Mazurach


Nie da się ukryć, że Polska już od wielu lat przechodzi intensywną przemianę stając się krajem coraz bardziej nowoczesnym oraz dostosowanym do oczekiwań ludzi chcących życia w określonym wysokim standardzie. Wielokrotnie mogło zdarzyć Ci się odwiedzić któryś z rejonów po kilkuletniej przerwie i zapytać w środku „czy to nadal to samo miejsce?!”. Coraz więcej budynków nawiązujących do najbardziej rozwiniętych miast świata oraz dziesiątek dopiero co wybudowanych osiedli mieszkaniowych dowodzi, że rynek nieruchomości przeżywa prawdziwy rozkwit i ma się naprawdę świetnie. Warmia i Mazury nie są w tej materii żadnym wyjątkiem, co można zauważyć zresztą w postępującej urbanizacji, poddaniu pod zabudowę kolejnych nieużytkowanych do tej pory terenów oraz pędzącym wręcz wysypie nowych ofert na rynku mieszkań. Nie boimy się tego powiedzieć – branża nieruchomości na Warmii i Mazurach notuje w ostatnim czasie swoisty boom!

Coraz więcej mieszkań na Warmii i Mazurach

Rozwój rynku nieruchomości na Warmii i Mazurach to nie tylko postępujące ożywienie Olsztyna i jego okolic – znaczny progres w tej branży dotyczy także i mniejszych miast z pozostałych rejonów, które starają się nieustannie dotrzymywać kroku stolicy województwa i rozwijają się pod kątem dostępności nowych mieszkań. Ludzie coraz częściej decydują się na postawienie kolejnego ważnego kroku w swoim życiu, jakim jest wejście w posiadanie swojego własnego lokum, a co za tym idzie – biorą na siebie poważne zobowiązanie, jakim jest zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania. Skoro ludzie tak chętnie pożyczają środki na mieszkanie (nie zmieniło się to wcale z powodu pandemii) i chcą je kupić, to na wysokości zadania muszą stanąć też deweloperzy, którzy wyczuwając zwiększający popyt muszą dostosować do niego podaż i oddają do dyspozycji klientów coraz to nowsze osiedla mieszkaniowe, które nieustannie zapełniają mapy warmińsko-mazurskich miast. Nawet, jeżeli nie należysz w danej chwili do grupy osób poszukujących oferty na nowe mieszkanie, to z pewnością Twojej uwadze nie umykają kolorowe i przykuwające uwagę billboardy oraz wszechobecne reklamy widniejące na ulicach czy też w Internecie. Jedno osiedle tu, drugie osiedle tam, trzecie osiedle jeszcze w innym miejscu – nie ma co ukrywać, w tej chwili naprawdę jest w czym wybierać. Jeszcze parę lat temu przejeżdżając przez jedno czy drugie miasto można było zobaczyć naprawdę sporo terenów porastanych przez drzewa, łąki czy też zajmowane przez nieużywane przez dłuższy czas starsze budynki – teraz miejsc takich jest na ulicach coraz mniej, gdyż deweloperzy przejmują kolejne atrakcyjne powierzchnie pod budowę bloków i wykorzystują tym samym wzrastające zainteresowanie rynkiem nieruchomości. Zjawisko to dotyczy zarówno obszaru związanego z centrum i typowo miejskim funkcjonowaniem, jak i bardziej spokojnymi obrzeżami miasta, dlatego mając zdolność finansową możemy bez problemu dostosować lokalizację nieruchomości do własnych potrzeb i preferencji.

I dla siebie, i pod wynajem

Kupno mieszkania na Warmii i Mazurach może być rozumiane w dwojaki sposób – jest to albo postawienie kolejnego życiowego kroku i osławione już wśród młodszej części społeczeństwa pójście „na swoje”, albo najzwyczajniej w świecie inwestycja oraz ulokowanie swojego kapitału w coś, co może w perspektywie kolejnych miesięcy i lat przynieść realny zysk. Pierwsza z pobudek nie jest raczej powiązana z konkretnym miejscem i dotyczy zarówno Olsztyna lub jego obrzeży, w którym decydują się zamieszkać absolwenci uczelni czy też ludzie szukający większych możliwości na rynku pracy, jak
i mniejszych miejscowości, takich jak Iława, Ostróda, Giżycko czy Mrągowo, gdzie ludzie szukają poprawy jakości życia i często decydują zakupić nowsze lub większe mieszkanie. To właśnie powoduje, że obecnie deweloperzy mogą zbierać owoce z nowopowstałych osiedli w różnych miejscach na Warmii i Mazurach, bo tak naprawdę w każdej jego części znajdą się osoby chętne na zakup wymarzonych „czterech ścian” na własny użytek.

Druga strona medalu to chęć inwestycji, którą jest ulokowanie kapitału w nieruchomości – tutaj niewątpliwie wiodącym miejscem na mapie naszego regionu będzie przede wszystkim Olsztyn, który daje ku temu największe możliwości. Dlaczego warto zainwestować w mieszkanie w Olsztynie? Są dwa główne powody, a pierwszym z nich są turystyczne walory tego miasta, choć pod tym kątem można patrzeć także na inne mniejsze miasta znajdujące się nad jeziorami. W okresie wakacyjnym, a zwłaszcza teraz, gdy znacznie więcej osób zdecyduje się na urlop w Polsce mnóstwo ludzi będzie poszukiwało mieszkań na krótkoterminowy wynajem, który znacznie zyskuje na popularności w porównaniu do kwaterowania się w hotelach. Stały przypływ wybierających się na urlop ludzi z różnych rejonów Polski pozwoli na regularny zarobek w okresie od maja do sierpnia, dlatego zakup mieszkania na wynajem nad jeziorem może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Drugim z atutów przemawiających za kupnem lokum pod wynajem w Olsztynie jest Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz tysiące studentów podejmujących studia i szukających miejsca zakwaterowania na kolejne miesiące. Doskonale wiadomo, że ostatni czas był pod tym kątem bardzo trudny i nietypowy, bo zajęcia w większość przypadków odbywały się zdalnie i przez to studenci często zostawali w rodzinnych domach, jednak wszystko wskazuje na zbliżający się powrót do wcześniejszego sposobu funkcjonowania i prowadzenia ćwiczeń wykładów, a co za tym idzie – również na powrót studentów do stałego zamieszkania w Olsztynie.


Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]