Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po 10 tys. zł na sołeckie projekty w kilku gminach naszego powiatu


Do gmin Dzierzgowo, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Strzegowo, Stupsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna i Wiśniewo trafią środki z  tegorocznej edycji Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw. Jakie projekty i gdzie zostaną zrealizowane?


Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku w ramach MIAS 2021 sołectwa mogły się ubiegać o wsparcie do 10 tys. zł na  m.in. rewitalizację skwerów, instalacje paneli fotowoltaicznych, remont obiektów sportowych, rekreacyjnych i turystycznych, zakup wyposażenia do świetlic wiejskich i bibliotek, rozwój twórczości folklorystycznej czy rękodzieła ludowego.

Liczba wspartych projektów zależała od wielkości gminy. W przypadku gmin, w których jest mniej niż 28 sołectw – samorządy mogły złożyć maksymalnie 5 wniosków, natomiast tam, gdzie sołectw jest więcej, można było składać również więcej wniosków.

W gminie Dzierzgowo kwoty dziesięciotysięczne trafią do 5 sołectw, w gminie Lipowiec Kościelny tylko do Niegocina, w gminie Radzanów do 3 sołectw, w gminie Strzegowo do 10, w gminie Stupsk – do 5, w gminie Szydłowo – do 2, w gminie Wieczfnia Kościelna – do 5 i w gminie Wiśniewo – do 4. Poniżej lista poszczególnych sołectw i zadań, jakie będą zrealizowane.

W ramach tegorocznej edycji MIAS 2021 wpłynęło w sumie 1312 wniosków, z których 1276 otrzyma wsparcie. Wśród nich jest 198 sołeckich projektów z subregionu ciechanowskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lata temu

Brawo dla Włodarzy tych gmin. Oczywiście Szreńska nie ma na liście, bo w Szreńsku się nie robi nic, a miastem chciałoby się być. Na burmistrza trzeba zapracować, a nie ręce w kieszeni.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x