Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Napisali świetny scenariusz. Drużyna „Space Team” z SP6 na podium


Scenariusz komputerowej gry edukacyjnej napisany przez uczniów mławskiej „szóstki” okazał się być jednym z najlepszych i najciekawszych w Polsce. Wręczenie nagród nastąpi 10 września podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej.

25.05.2021r. podczas konferencji „Polska w technosferze przyszłości” organizatorzy (PTI i ECDL Polska) ogłosili laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Gier Edukacyjnych GEEK (Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe).

Konkurs pozwolił wyłonić najlepsze scenariusze (lub prototypy komputerowych gier edukacyjnych), wśród których znalazł się opracowany przez uczniów z SP6 projekt o nazwie – „Fobos”. Celem zaprojektowanej gry jest zbudowanie idealnej eko-planety, na której panowałyby najlepsze warunki do życia dla ludzi.

Scenariusz opracowany przez zespół z SP6 („Space Team”) w składzie: Magdalena Wiącek, Zuzanna Szynkiewicz, Mateusz Matuszewski i Rafał Branczewski zajął II MIEJSCE.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych, średnich i techników oraz studentów pierwszego roku. W obecnej edycji do rywalizacji zgłosiły się aż 153 drużyny, co daje ponad 700 uczniów i około 100 nauczycieli. Zgłoszone projekty objęły gry edukacyjne wspomagające naukę m.in. : fizyki, biologii, języka angielskiego, historii, przedsiębiorczości, matematyki, programowania oraz przedmiotów zawodowych.

Konkurs GEEK Honorowym Patronatem objął Minister Edukacji i Nauki.

Link do prezentacji z ogłoszenia wyników: TUTAJ.

źródło: SP 6 Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x