Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu komputerowego


Komputer tak samo, jak wszystkie inne urządzenia elektroniczne może ulec awarii. W takiej sytuacji jesteśmy często zmuszeni do skorzystania z usług serwisu komputerowego. Warto oddać sprzęt w ręce doświadczonych specjalistów, którzy szybko naprawią go, a także zadbają o to, abyśmy nie stracili dla nas ważnych danych znajdujących się na nim.

Częste przyczyny oddania sprzętu do serwisu komputerowego

Serwis komputerowy to miejsce, do którego można oddać komputer stacjonarny oraz laptop w celu jego naprawy. Specjaliści najpierw dokładnie analizują problem, znajdując jego źródło, po czym wymieniają wadliwą część. Niekiedy wystarczy samo wyczyszczenie wnętrza sprzętu z zalegających w nim zanieczyszczeń, aby urządzenie znowu prawidłowo działało. Naprawa laptopów i komputerów stacjonarnych wynosi od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od zaawansowania usterki. Wśród częstych przyczyn oddania komputera do serwisu można wymienić:

  • naprawa uszkodzeń mechanicznych spowodowanym winą człowieka (np. zalanie, pęknięcie ekranu).
  • odzyskiwanie danych utraconych ze sprzętu
  • sprawdzenie czy na urządzeniu nie znajdują się wirusy

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru serwisu komputerowego?

Serwis laptopów i komputerów stacjonarnych, jaki wybierzemy, musi być miejscem godnym zaufania, rzetelnym i profesjonalnym. Dobrze, jeśli będzie to firma działająca już od wielu lat na rynku, o wielu pozytywnych opiniach ze strony klientów. Aby wybrać dla siebie jak najlepsze rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę parę kwestii.

Oferta serwisu komputerowego

Pierwszą ważną kwestią jest oferta serwisu komputerowego. Należy więc sprawdzić, co dokładnie znajduje się w danym serwisie, czyli jakie usługi są w nim oferowane, ile wynosi przeciętny czas naprawy. Warto także sprawdzić, czy firma daje możliwość dojazdu do klienta, aby móc zweryfikować zaistniałą usterkę. Niektóre firmy proponują darmowy dojazd do klienta, co jest wygodnym rozwiązaniem. Należy także zapoznać się z wszystkimi danymi kontaktowymi serwisu, wejść na jego stronę i poczytać opinię innych klientów. Serwis komputerowy musi być miejscem pracy profesjonalistów, a w ich rękach nasze dane znajdujące się na komputerze powinny być całkowicie bezpieczne.

Doświadczenie firmy

Komputer powinniśmy powierzyć jedynie doświadczonej firmie. Nie warto decydować się na osoby, które nie znają się do końca na naprawie takich urządzeń, gdyż może to przyczynić się nie tylko do braku skutecznej naprawy, ale i pogorszenia problemu. Jedynie doświadczony serwis będzie w stanie szybko zaradzić usterce, wybierając najlepsze rozwiązanie problemu. Osoby pracujące w takim miejscu muszą znać się nie tylko na budowie komputerów, ale i móc dobrać dla klienta najlepsze części do jego urządzenia. W dużych miastach nie brakuje profesjonalnych firm, których placówki są świetnie wyposażone. Najlepiej jest wybrać serwis z dużym doświadczeniem, dzięki czemu unikniemy między innymi ryzyka utraty danych. Fachowcy przestrzegają określonych procedur, dzięki czemu nie ma takiego niebezpieczeństwa. Wszystkie dane są chronione, ponadto specjalistyczne serwisy zazwyczaj są ubezpieczone z tytułu ewentualnych szkód. Nasz sprzęt jest więc zabezpieczony na ewentualność, jeśli serwis komputerów wyrządziłby mu jakąś szkodę.

Kompleksowe podejście do awarii

Kolejną ważną kwestią jest specjalizacja serwisu. Czy firma zajmuje się konkretnymi naprawami, czy może jest to firma informatyczna, która nie ma ograniczonej specjalizacji? Jeśli komputer zaznał poważniejszej usterki, wówczas serwisant może działać z innymi specjalistami (informatyk, programista). Kompleksowe podejście do naprawy jest bardzo ważne, gdyż możemy mieć pewność, iż usterka zostanie na trwale usunięta, a naprawa komputerów olsztyn przebiegnie sprawnie. Istotne jest to, aby wybrany przez nas serwis komputerowy świadczył usługi w kwestiach systemowych, jak i jedynie sprzętowych. Powinien zapewniać serwis gwarancyjny, pogwarancyjny, konserwację sprzętu, instalacje oraz wdrążenia. Ponadto, powinien zajmować się również konfigurację przewodowych oraz bezprzewodowych sieci komputerowych czy też wdrążaniem oprogramowania dla firm. Serwisy świadczą bowiem swoje usługi dla klientów prywatnych, jak i firm. Warto więc postawić na firmę zajmującą się kompleksowymi usługami i analitycznym podejściem do awarii. Pracownicy o wielu specjalizacjach zagwarantują nam właściwą diagnozę problemu i najlepsze sposoby jego rozwiązania.

Cena

Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena, jaką zapłacimy za wykonaną usługę. Po wymienieniu części przez serwisanta warto zwrócić uwagę, czy ma ona podobne parametry, jak zepsuta część i jaka jest jej cena. Serwisy niekiedy proponują swoim klientom atrakcyjne rabaty czy też pakiety usług.


Artykuł sponsorowany

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]