Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów wprowadza elektryczne hulajnogi


Od 1 czerwca mieszkańcy i przyjezdni będą mogli korzystać z elektrycznych hulajnóg. 40 pojazdów zostanie zlokalizowanych w dwudziestu jeden specjalnie wyznaczonych miejscach. Usługa jest płatna, a miasto nie ponosi kosztów bieżącego funkcjonowania systemu wypożyczeń.

Od 1 czerwca hulajnogi napędzane prądem pojawią się przy stacjach Ciechanowskiego Roweru Miejskiego, tj. ul. Powstańców Wielkopolskich, Armii Krajowej (przy ul. Św. Anny i ul. Rzeczkowskiej), ul. Mleczarskiej (stacja PKP), na Placu Kościuszki, obok Hali Targowej „Bloki”, na placu Jana Pawła II, przy ul. 17 Stycznia (MOSiR), ul. Gostkowskiej (cmentarz) i kąpielisku Krubin. Tylko w takich wyznaczonych punktach możliwe będzie rozpoczęcie i zakończenie wynajmu e-hulajnogi. Zminimalizuje to problem porzucania pojazdów w dowolnym miejscu, występujący w innych miastach.

Pojazdy będzie można wypożyczyć również poza stacjami roweru miejskiego: na ul. Sienkiewicza (przy kolejce wąskotorowej, w pobliżu dawnego dworca PKS), na ul. Warszawskiej (okolice fontanny), przy Parku Nauki Torus, na placu Piłsudskiego, na ul. Armii Krajowej (od strony ul Batalionów Chłopskich), przy Rondzie Sybiraków, w okolicach nowego parku przy ul. Augustiańskiej, na skrzyżowaniu ul. Niechodzkiej z ul. Mazowiecką, na skrzyżowaniu ul. Wyrzykowskiego i ul. Kopernika. Nowe środki lokomocji będą też dostępne przy placach zabaw na ul. Wesołej i ul. Harcerskiej oraz obok skrzyżowania ul. Zielonej, ul. Bony z ul. Parkową.

Jeździć będzie można 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Aby wypożyczyć jedną z 40-tu hulajnóg wystarczy pobrać aplikację Hulaj na telefon (dla Android oraz iOS) i założyć konto. Po zasileniu Rachunku Użytkownika przy użyciu Płatności Mobilnej (PayU) lub dodaniu karty płatniczej, aplikacja umożliwia znalezienie na mapie najbliższej dostępnej hulajnogi. Konieczne jest połączenie urządzenia mobilnego z Internetem oraz włączenie funkcji GPS.

Po zeskanowaniu za pomocą telefonu kodu QR na hulajnodze następuje aktywacja pojazdu. Przed odblokowaniem pojazdu należy sprawdzić stan naładowania baterii. Warto też przetestować sprawność hamulca. Za pomocą jednego telefonu i jednego konta Hulaj można wynająć nawet 2 pojazdy.

Limit pracy baterii wyświetlany jest w Aplikacji Mobilnej. Po zakończeniu jazdy należy pozostawiać hulajnogę wyłącznie w jednym z wyznaczonych na terenie miasta punktów, przeznaczonym dla hulajnóg.

Hulajnogę wypożyczyć może każda osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat mogą korzystać z hulajnóg za zgodą opiekunów. Powinny ponadto posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T.

System wdraża w mieście firma Hulaj, która odpowiada za jego funkcjonowanie i ponosi jego bieżące koszty. Szczegóły dotyczące zasad wypożyczeń, regulaminu, aktualnych promocji oraz cennika są dostępne na stronie internetowej operatora systemu: https://hulaj.eu/.

Warto tu przypomnieć, że od 20 maja w Polsce obowiązują nowe przepisy dotyczące osób, które poruszają się na elektrycznych hulajnogach, nakazujące przemieszczanie się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
26 dni temu

My to sobie o takich ułatwieniach możemy pomarzyć. Nasze władze samorządowe nie potrafią nawet na czas otworzyć punktu szczepień powszechnych. Otwarcie dopiero 1 czerwca takiego punktu to kpina z mieszkańców.

tttt
tttt
26 dni temu

Widać Ciechanów potrafi zadbać o mieszkańców. W Mławie też mogły by powstać więcej ścieżek rowerowych. Może warto pomyśleć o powstaniu ścieżki rowerowej śladem dawnej kolejki wąskotorowej w stronę Przasnysza, Chętnie każdy by się przejechał do Grodu w Grudusku, Rostkowa i itp. Wiele atrakcji jest po drodze. Z dala od ruchliwych tras. Na pewno wspólne działanie miasta, powiatów i gmin przyniosło by efekt.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x