Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmiany wikariuszy w naszych parafiach


Wakacje to tradycyjnie okres, kiedy dokonują się zmiany personalne w parafiach. Decyzją biskupa Piotra Libery, zmiany obejmą również parafie kilku dekanatów w naszym powiecie.  W każdej mławskiej parafii od sierpnia br. zmieni się po jednym wikariuszu.   

Z parafii pw. Św. Stanisława BM odejdzie do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Osieku dotychczasowy wikariusz ks. mgr Mariusz Przybysz. Zastąpi go ks. mgr Sławomir Ambroziak, z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Nowym Dworze Mazowieckim

Z parafii MB Królowej Polski  odejdzie ks. mgr Jacek Marciniak, który z dniem 1 lipca 2021 r. mianowany został p.o. dyrektora Szkół Katolickich w Płocku. Zastąpi go ks. dr Artur Janicki, dyrektor Szkół Katolickich w Płocku, który z dniem 1 lipca 2021 r., został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie, ze zleconą opieką duszpasterską nad Szkołami Katolickimi w Mławie.

Z parafii pw. Św. Rodziny odejdzie do parafii pw. św. Antoniego w Żurominie ks. mgr Marek Czarzasty. Zastąpi go ks. mgr Łukasz Chruściel, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Rocha w Cieksynie.

Z parafii pw.Św. Jana Kantego odejdzie do parafii pw. św. Marcina w Gostyninie ks. mgr Patryk Zawadzki. Zastąpi go ks. mgr Kamil Kozakowski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku.

Ks. mgr Jacek Godos, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Gójsku, mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Lipowcu Kościelnym

Nominację na proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu otrzymał dotychczasowy jej administrator ks. mgr Zbigniew Olszewski.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
24 dni temu

Szkoda,że ks.Jacek odchodzi z naszej parafii.Dzięki za mądre kazania. Parafianka

Parafianka
Parafianka
24 dni temu

Księże Jacku Marciniak będzie mi księdza bardzo brakowało. Księdza poczucie humoru trafiało w mój gust… Szkoda wielka szkoda, ale mimo wszystko powodzenia 🙂

Mławianka
Mławianka
24 dni temu
Reply to  Parafianka

Wielka strata dla parafii

Anonimowo
Anonimowo
24 dni temu
Reply to  Mławianka

Dla której parafii strata

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x