Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podwójne ślubowanie w 5 Brygadzie


16 nowych żołnierzy i 25 absolwentów kursu podoficerskiego SONDA w najbliższą sobotę złoży ślubowanie.

29 maja w sobotę na terenie ciechanowskich koszar odbędzie się przysięga wojskowa żołnierzy – ochotników, którzy obecnie kończą swoje pierwsze szkolenie w szeregach WOT. Tym razem złoży je 16 żołnierzy, którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z wojskiem i to właśnie w 5 Mazowieckiej Brygadzie obrony Terytorialnej postanowili rozpocząć swoją przygodę z mundurem.

Szkolenie jakie przeszli ochotnicy w ciągu ostatnich 16 lub 8 dni jest dla nich wstępem do 3 – letniego cyklu szkolenia żołnierzy WOT. Tuż po przysiędze wojskowej każdy nowo zaprzysiężony żołnierz otrzyma grafik szkoleń rotacyjnych jakie są zaplanowane do końca 2021 roku, a już po miesiącu rozpocznie pierwsze ze szkoleń indywidualnych w ramach 3 – letniego cyklu.

Tego samego dnia po zaprzysiężeniu nowych terytorialsów odbędzie się także mianowanie na pierwszy stopień podoficerski. Ślubowanie złoży 25 absolwentów kursu SONDA, którzy od tej chwili będą zajmować stanowiska kaprali w szeregach 5 Brygady.

Tym razem jeszcze w uroczystości nie będą mogły wziąć udziału rodziny bliskich, dlatego brygada zapewni relację na kanale WOT na YouTube – https://youtu.be/1Ql-eTztccY

Kolejne powołanie do terytorialnej służby wojskowej odbędzie się 25 czerwca w ramach projektu Wakacje w WOT.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
24 dni temu

Uuu dubu, ubu dobu niech żyją nam bezużyteczne nieroby.
J384Ć P15

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x