Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Katolicka Szkoła Podstawowa laureatem programu Abakus Europe 


Oddział przedszkolny Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie znalazł się w gronie  5 laureatów II edycji programu pilotażowego arytmetyki mentalnej ogłoszonego przez Abakus Europe.  Przy wyborze laureatów szukano nietuzinkowych placówek, realizujących ciekawe projekty edukacyjne, otwartych na nowości w nauczaniu, a przede wszystkim stawiających na wszechstronny rozwój dziecka.  


Od września 2021 roku grupa przedszkolaków weźmie udział w bezpłatnym rocznym programie. Szansę na rozwijanie swych zdolności za pomocą tej innowacyjnej metody będą mieli także uczniowie klas starszych. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i matematyki zapoznali się już z jej założeniami, wzięli udział w konferencji, a w czerwcu odbędą certyfikowane szkolenia. 

Czym jest arytmetyka mentalna? 

Sama metoda prawdopodobnie narodziła się w Chinach. Na abakusach liczono już w starożytnej Mezopotamii i Grecji. Współcześnie pracujące tą metodą dzieci początkowo uczą się, przesuwając koraliki palcami, a następnie przenoszą obraz liczydła do wyobraźni, zaś same obliczenia wykonują mentalnie. Duże możliwości dla uczniów i nauczycieli stwarza praca na platformie edukacyjnej, która pozwala indywidualizować treści i zestaw ćwiczeń. Dzieci mają też szansę sprawdzenia swych sił podczas konkursów i olimpiad o zasięgu ogólnopolskim a także międzynarodowym. 

Dlaczego warto? 

Arytmetyka mentalna prowadzi do intensywnego rozwoju pamięci wizualnej i słuchowej, lepszej koncentracji i samodzielności. Staje się innowacyjną metodą rozwiązywania problemów. Przekłada się nie tylko na usprawnienie szybkości liczenia, ale także na większą łatwość nauki języków obcych oraz osiąganie lepszych wyników w nauce. Dzięki tej metodzie poprawia się proces myślowy dziecka, obie półkule mózgowe rozwijają się jednocześnie.

Mamy nadzieję, że ta niezwykła podróż do krainy arytmetyki mentalnej spodoba się uczniom i zainspiruje ich do wielu odkryć na ścieżce edukacji. 

Oficjalne wyniki i lista laureatów pod linkiem Program pilotażowy 2021 (abakus-center.eu)

źródło: KSP Mława

fot. Abakus Europe

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Proponuje również taki program zastosować w liceum tej szkoły.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x