Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żołnierze 5 Brygady OT wspierają punkty szczepień powszechnych


16.04.2021 WARSZAWA
STADION NARODOWY PUNKT SZCZEPIEN PRZECIW COVID 19 WSPARCIE ZOLNIERZY PRZY ORGANIZACJI SZCZEPIEN
FOT.DWOT


Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej już od ponad roku, wspierają służbę zdrowia. Do szeregu zadań jakie wykonują w placówkach medycznych i przyszpitalnych punktach wymazowych, doszło wsparcie powszechnych punktów szczepień.

W obecnej fazie operacji „Trwała Odporność”, prowadzonej przez Wojska Obrony Terytorialnej, wsparcie Punktów Szczepień Powszechnych jest jednym z priorytetów. Pierwszy i zarazem największy na terenie województwa mazowieckiego punkt szczepień przeciwko COVID – 19, został uruchomiony na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Od samego początku działania punktu, skierowani zostali tam mazowieccy terytorialsi, którzy zabezpieczają punkty informacyjne, wspierają personel, ale i pacjentów w wypełnianiu niezbędnych dokumentów. Dzięki temu punkt szczepień funkcjonuje sprawnie, pacjenci od przekroczenia bramy stadionu są właściwie pokierowani, co ułatwia poruszanie się po obszernym obiekcie. Codziennie na PGE Narodowy kierowanych jest ok 70 żołnierzy WOT, a liczba zaszczepionych pacjentów oscyluje w granicach 4 – 5 tysięcy dziennie.

Na chwilę obecną mazowieccy terytorialsi wspierają już 9 punktów szczepień powszechnych. Można ich spotkać w punkcie szczepień uruchomionym w przychodni MEDICUS w Ciechanowie, Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej oraz Wyszkowie,  punkcie szczepień w szpitalu w Wyszkowie, Lodowej Arenie w Legionowie oraz w Miasteczku Ruchu Drogowego w Ząbkach.

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej od początku akcji #szczepimysię jest zaangażowana we wsparcie procesu szczepień populacyjnych. Począwszy od uruchomienia infolinii dla seniorów, poprzez pomoc w rejestracji na szczepienie, po transport osób starszych do punktów szczepień. Żołnierze brali także udział w akcji „Zaszczep się w majówkę” podczas której wspierali punkt szczepień na Stadionie Narodowym w Warszawie.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 3 votes
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Tak… widziałam jak wspierają służbę zdrowia. W Ciechanowie w punkcie mierzenia temperatury siedzi taki harcerzyk i pilnuje kobiety obsługującej pacjentów. W Mławie w szpitalu mierzą temperaturę. Faktycznie pomoc… a w punktach szczepień do czego oni służą? – też do mierzenia temperatury?
Lepiej by zatrudnić jednego bezrobotnego, przynajmniej liczyłby mu się staż pracy do emerytury i miałby człowiek na chleb dla dzieci.
Nie będę powtarzać Twojego apelu, Anonimus, ale przyznaję rację, bo oni są tylko od wyciągania pieniędzy z kieszeni Polaków, a gawiedź się cieszy z pincet plus i 13-tch emerytur i nie zauważa, że ktoś im wyciąga z kieszeni dużo więcej (bo to są fachowcy-kieszonkowcy).

Anonimus
Anonimus
3 lata temu

Znowu chłoptasie Maciory się reklamują. Do roboty nieroby.
J384Ć P15

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x