Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ile kosztowała naprawa przystankowych wiat zniszczonych przez wandali?


Potłuczone przez wandali szyby (pięć sztuk) we wiatach przystankowych przy ul. Piłsudskiego zostały już wymienione. Dodatkowo w wymienionych szybach bocznych zainstalowano paski ostrzegawcze. Wykonane prace kosztowały miasto 3100 zł brutto.


Przypomnijmy – do ostatnich aktów wandalizmu na przystankach na ul. Piłsudskiego doszło w drugiej połowie kwietnia br. (wcześniej też były one niszczone). Apelujemy, aby mienie publiczne traktować jako własność wspólną, naszą – zbudowaną, kupioną i postawioną za nasze własne pieniądze, mogącą służyć nam oraz przyszłym pokoleniom. Tak jak dębowa solidna szafa prababki czy stół, który jest w naszej rodzinie od stu lat. Spójrzmy na nasze miasto jak na naszą własność – drogocenną i wyjątkową własność mieszkańców Mławy – o którą warto zadbać (o każdej porze dnia i nocy). Jeśli obserwujemy przypadki niszczenia tej własności, informujmy o tym odpowiednie służby: policję (tel.: 112 lub 997) lub straż miejską (tel.: 986 lub 23 654 64 34).

źródło i fot. UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zgoda z Kubą
zgoda z Kubą
3 lata temu

Zgadzam sie całkowicie z Kubą. To my musimy zapacić za zniszczenia, bo te przystanki należą do mieszkańców Mławy .Gdzie jest wychowywanie dzieci i młodzieży. ?Obarcza się tutaj różne instytucje , na pewno miasto naprawi szkody , nie wszędzie będą stali policjanci .Właśnie nikt nie zwraca uwagi na problem coraz wiekszej agresji i demoralizacji młodzieży.

Janusz
Janusz
3 lata temu

Tylko stal i beton…

Daga
Daga
3 lata temu

A co z wybitymi szybami na jeszcze nie powstałym dworcu zintegrowanym na Stacja Mława ? Tam są niby kamery i jakoś cisza o tym.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Daga

Szyby się jeszcze trzymają 😛
Kamery przy wiatach są czy przy galerii?

Z BLISKA
Z BLISKA
3 lata temu
Reply to  Daga

O tym wybijniu szyb zacznie być głosno jak wybiją szyby w URZEDZIE MIASTA ewentualnie w STRAZY MIEJSKIEJ— MOŻE WTEDY WEZMĄ SIĘ ZA ROBOTĘ, —- I ZACZNĄ DBAC O TO MIASTO.!!!

Kaziulek
Kaziulek
3 lata temu

Już pewnie sprawa umorzona:)

Kuba
Kuba
3 lata temu
Reply to  Kaziulek

Wszystko możliwe. Dziwisz się? – chyba nie ma czemu się dziwić jak wszyscy mieszkańcy wokół ślepi i głusi.
Odnośnie artykułu to dodam, to nie miasto zapłaciło za naprawę wiat, to mlawianie zaplacili: ja, ty i inni. Ci którzy cokolwiek widzieli i słyszeli, a nie zgłosili ekscesów na policję, również zapłacili za naprawę tych wiat.
Ludzie są tacy oporni w zgłaszaniu wybryków na policję, a przecież numery telefonów alarmowych są darmowe – nie rozumiem.

Sturmbannführer
Sturmbannführer
3 lata temu
Reply to  Kuba

Płacimy policji to niech robią co do nich należy. Patrole piesze po cywilnemu a nie w mundurach. Od tego trzeba zacząć a nie oczekiwać, że mieszkańcy będą się angażować w donosicielstwo.

Kuba
Kuba
3 lata temu

Nie donosicielstwo, tylko dbanie o własne miasto i szacunek do pieniędzy także – to jest różnica. To się nazywa: postawa obywatelska.
Donosicielstwem to można nazwać jak widzisz u sąsiada nowy samochód (nie wiedząc skąd go ma) i donosisz anonimowo np. do US i jeszcze nawijasz, że kombinuje, że nielegalnie się dorobił, bo z zazdrości, a raczej z zawiści szlag cię trafia.

Alina
Alina
3 lata temu

Cz policja znalazła tych wandali? Czy nadal dba o statystki dla naiwnych?

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Alina

Czy z mieszkańców ktoś zgłaszał tych wandali?
Podawał ich rysopisy?
Czy z mieszkańców ktoś zgłaszał policji jak wandale niszczyli wiaty? – pewnie nikt nic nie widział i nie słyszał.
Wiesz, Alina, smutne to, że nikt nic nie widzi.

Niszczą wiaty nikt nie widzi, ktoś zasłabnie na ulicy też tylko nieliczni widzą, ktoś rzuca papierek czy peta na ulicy też nikt nie widzi, ktoś obrywa z liścia też nikt nie widzi. Znieczulica i tyle.

Wyobrażasz sobie to, żeby na każdym rogu, przy każdym przystanku, a może jeszcze przy każdym domu stał policjant?
Wiesz ilu musiałoby być policjantów?
Myślisz, że wszystko jest proste. Po zdarzeniu jak policja ma znaleźć wandali jak nikt nic nie widział i nikt nic nie słyszał?
Naoglądałaś się kryminałów i myślisz, że policjanci mają węch psów myśliwskich? – mają taki sam węch jak ja czy ty.

Sturmbannführer
Sturmbannführer
3 lata temu
Reply to  Jaga

Smutna to jest efektywność policji i to, że niektórzy oczekują, że obywatel bezpłatnie będzie donosił policji jak za czasów PRL w przypadku ORMO.

Z BLISKA
Z BLISKA
3 lata temu
Reply to  Jaga

Jaga byś mogła przestać pisać te swoje brednie, to po cosą kamery w mieście, jak masz taki węch jak psy myśliwskie to powinnaś szybko zgłosić się do POLICJI, możę wtedy jak dostaniesz z liścia od tych którzy biją te szyby, to wtedy zmienisz swój styl i poziom myślenia, a że nikt nic nie widzi bo chce byż z dala od tego bałaganu.!!!

Kuba
Kuba
3 lata temu
Reply to  Z BLISKA

Jeśli ludzie będą tak reagowali jak ty sugerujesz i będą nadal chcieli być od tego jak to nazwałeś bałaganu, to niedługo wandale zniszczą im płot, wybiją okna w domu, porysują auto itp. itd.
Twój poziom myślenia jest ograniczony jak widzę, no cóż tchórzostwo i wiek robią swoje. To ty piszesz brednie, a nie Jaga.
To teraz czekam na stek wyzwisk, którymi mnie obrzucisz, bo tylko to potrafisz robić na szóstkę z plusem.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Kuba

Nie musisz czekać bo na tak ograniczonego w myśleniu człowieka jakim ty jesteś to szkoda nawet takich mocnych słów, mimo że na to w pełni zasługujesz, innym razem jednak za pisanie takich głupot mogę ci zafundować TEN STEK którego tak bardzo się domagasz. Powinieneś wiedzieć że kiedy ja byłem odważny to ty w pieluch robileś.!!!!

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x