Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

30 – lecie święceń kapłańskich księdza Cezarego Olzackiego


Pochodzący z Wieczfni Kościelnej, a obecnie będący proboszczem parafii w Bogatem  (gm. Przasnysz) ks.Cezary Olzacki,  obchodził swoje 30-lecie święceń kapłańskich.


Ksiądz Cezary Olzacki urodził się 24 kwietnia 1964 r. w Mławie. Wychowywał się w Wieczfni Kościelnej i tam uczęszczał do szkoły podstawowej. Dalszą naukę kontynuował  w Technikum Budowlanym w Mławie.

Po maturze przez rok pracował w Urzędzie Gminy w Wieczfni Kościelnej. Powołanie do służby Bogu dawało jednak o sobie znać. Pozostawił więc pracę świecką i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Święcenia kapłańskie otrzymał  21 maja 1991 r. z rąk Ordynariusza Płockiego ks. Biskupa Zygmunta Kamińskiego i biskupów pomocniczych: ks. Biskupa Andrzeja Suskiego  (obecnie Biskup Senior diecezji toruńskiej) i ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

26 maja 1991 r. w Święto Matki w Wieczfni Kościelnej w rodzinnej parafii ks. Cezary Olzacki odprawił Mszę Św. Prymicyjną.

Ksiądz Olzacki był wikariuszem w parafiach w: Krzynowłodze Wielkiej, Dobrzyniu nad Wisłą, Płocku, Żurominie i Staroźrebach.

Proboszczem został w lipcu 2006 roku obejmując parafię w Gzach. Od 1 lipca 2013r. jest proboszczem parafii Św. Jana Ewangelisty w Bogatem, gdzie do chwili obecnej sprawuje posługę duszpasterską. Jako proboszcz parafii Bogate wielką wagę przyłożył do prac renowacyjnych, remontowych i budowlanych.

źródło: IP, UGP, Fot. UGP – Urząd Gminy Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x