Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dostaliśmy ponad 2,6 mln na most w Bielawach


Samorząd powiatowy otrzymał ponad 2,6 mln zł dofinansowania z rządowej rezerwy subwencji ogólnej 2021 na zadanie p.n. „Rozbiórka istniejącego mostu o JNI 01005647 i budowa nowego mostu na rzece Mławce w m. Bielawy wraz z rozbudową drogi dojazdowej nr 2337W Szreńsk – Radzanów”. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to kwota około 5,5 mln zł.

13 maja Ministerstwo Infrastruktury zamieściło informacje o podziale środków z rezerwy subwencji ogólnej na zadania realizowane przez samorządy, a już 19 maja ogłoszony został przetarg na wykonanie inwestycji. Planowany jej koszt to około 5 500 000,00 zł z czego ponad 2 666 193 zł pochodzić będzie ze wspomnianej wyżej subwencji, natomiast 800 tyś zł dołoży Gmina Szreńsk. Reszta tj. 2 mln znajduje się w budżecie powiatu.

Planowane zadanie polegać będzie na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego na rzece Mławce w Bielawach. Oprócz tego rozbudowywana będzie droga dojazdowa pomiędzy miejscowościami Bielawy i Pączkowo o długości 999 m. Przewidziana jest też kanalizacja deszczowa i rowy odwadniające. Przebudowie ulegną skrzyżowania, a bezpieczeństwo w ruchu pieszym poprawiona ma być poprzez położenie chodnika.

Wykonanie inwestycji zaplanowane jest do 31 grudnia 2021.

 

mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]