Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Szer. Małgorzata Bartosiak mistrzynią świata w trójboju siłowym


Szeregowy Małgorzata Bartosiak z 5 Mazowieckiej Brygady OT – drobna, skromna dziewczyna, na co dzień higienistka stomatologiczna, ale swoją siłą fizyczną zawstydziłaby nie jednego mężczyznę. W kwietniu zdobyła tytuł mistrzyni świata w trójboju siłowym.


Szer. Bartosiak jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od lipca 2020, służy w 54 batalionie lekkiej piechoty w Zegrzu Płd. Mimo drobnej postury i wagi zaledwie 54 kg, a jest w stanie podnieść sztangę ważącą aż 150 kg. Od 2 lat trenuje trójbój siłowy, ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata federacji WPA zdobyła tytuł mistrzowski.

W minionym tygodniu ukończyła kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT, który pozwolił na właściwe przygotowanie instruktorów do wzmacniania kondycji fizycznej żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń. W ramach kursu odbyły się szkolenia z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. W  zajęciach oprócz szer. Bartosiak z 5 MBOT wzięło udział ponad 20 uczestników z innych Brygad OT z całej Polski.

Trenuję już od wielu lat, a kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT pozwolił mi poznać tajniki treningu od drugiej strony. Kurs jest bardzo intensywny. Instruktorzy szczególną uwagę przywiązują do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń i  korygują każdy nasz najmniejszy błąd. Specyfika każdego treningu jest inna, instruktorzy uczą nas jak dobrać odpowiedni trening pod konkretną osobę– dodaje mistrzyni świata w trójboju siłowym, szer. Małgorzata Bartosik, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Szer. Małgorzata Bartosiak jest jednym z wielu żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, którzy osiągają sukcesy sportowe zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 6 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolność
Wolność
1 rok temu

A to występowało w barwach pseudo wojska czy tak na swoim koncie osobistym. Jeśli pod barwami pseudo wojska to gdzie odpowiedni strój w kolorze khaki. A jak nie z ramienia pseudo wojska to dlaczego w tym artykule się chwalą dokonaniem czymś kogo nie sponsorowali. Czym ta patologia jeszcze będzie się chwalić. Może Antka chłoptasiami do towarzystwa.

Myślenie nie boli
Myślenie nie boli
1 rok temu

Drogi autorze artykułu, jak już piszesz cokolwiek o wojsku to zwróć uwagę na słownictwo… Jaki szeregowiec … szeregowy drogi autorze, szeregowy, oczy bolą i kuje oj kuje… Szeregowiec to Ryan, taki film kiedyś był …

Anonimus
Anonimus
1 rok temu

A co to za sukces. Nie wiedzą czym się chwalić dzieciaczki Maciory to chwalą się czyimś dokonaniem. Wstyd nieroby.
J384Ć P15

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x