Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szer. Małgorzata Bartosiak mistrzynią świata w trójboju siłowym


Szeregowy Małgorzata Bartosiak z 5 Mazowieckiej Brygady OT – drobna, skromna dziewczyna, na co dzień higienistka stomatologiczna, ale swoją siłą fizyczną zawstydziłaby nie jednego mężczyznę. W kwietniu zdobyła tytuł mistrzyni świata w trójboju siłowym.

Szer. Bartosiak jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od lipca 2020, służy w 54 batalionie lekkiej piechoty w Zegrzu Płd. Mimo drobnej postury i wagi zaledwie 54 kg, a jest w stanie podnieść sztangę ważącą aż 150 kg. Od 2 lat trenuje trójbój siłowy, ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów sportowych. Podczas ostatnich Mistrzostw Świata federacji WPA zdobyła tytuł mistrzowski.

W minionym tygodniu ukończyła kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT, który pozwolił na właściwe przygotowanie instruktorów do wzmacniania kondycji fizycznej żołnierzy w ramach prowadzonych zajęć i szkoleń. W ramach kursu odbyły się szkolenia z zakresu przygotowania i prowadzenia treningu, fizjoterapii, fizjologii, dietetyki oraz motywacji. W  zajęciach oprócz szer. Bartosiak z 5 MBOT wzięło udział ponad 20 uczestników z innych Brygad OT z całej Polski.

Trenuję już od wielu lat, a kurs trenera personalnego i instruktora siłowni organizowany przez CSWOT pozwolił mi poznać tajniki treningu od drugiej strony. Kurs jest bardzo intensywny. Instruktorzy szczególną uwagę przywiązują do prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń i  korygują każdy nasz najmniejszy błąd. Specyfika każdego treningu jest inna, instruktorzy uczą nas jak dobrać odpowiedni trening pod konkretną osobę– dodaje mistrzyni świata w trójboju siłowym, szer. Małgorzata Bartosik, 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.

Szer. Małgorzata Bartosiak jest jednym z wielu żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Oborny Terytorialnej, którzy osiągają sukcesy sportowe zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

źródło: 5 MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 6 votes
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wolność
Wolność
29 dni temu

A to występowało w barwach pseudo wojska czy tak na swoim koncie osobistym. Jeśli pod barwami pseudo wojska to gdzie odpowiedni strój w kolorze khaki. A jak nie z ramienia pseudo wojska to dlaczego w tym artykule się chwalą dokonaniem czymś kogo nie sponsorowali. Czym ta patologia jeszcze będzie się chwalić. Może Antka chłoptasiami do towarzystwa.

Myślenie nie boli
Myślenie nie boli
30 dni temu

Drogi autorze artykułu, jak już piszesz cokolwiek o wojsku to zwróć uwagę na słownictwo… Jaki szeregowiec … szeregowy drogi autorze, szeregowy, oczy bolą i kuje oj kuje… Szeregowiec to Ryan, taki film kiedyś był …

Anonimus
Anonimus
30 dni temu

A co to za sukces. Nie wiedzą czym się chwalić dzieciaczki Maciory to chwalą się czyimś dokonaniem. Wstyd nieroby.
J384Ć P15

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x