Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe obowiązki. Trzeba złożyć deklarację o źródłach ciepła lub spalania paliw


Nowe przepisy dla właścicieli lub zarządców budynków lub lokali. Najpóźniej do 15 lipca trzeba złożyć  do urzędu miasta/gminy deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw. Przepis ten obejmuje właścicieli zarówno budynków istniejących, jak i nowo wybudowanych. W tym ostatnim przypadku mamy termin 14 dni od dnia uruchomienia źródła ciepła. Dane z deklaracji  trafią do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).


Takie obowiązki nakładają przepisy ustawy z dnia 28 października 2020 r. o zmianie ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz niektórych innych ustaw [Dz. U. poz. 2127] (dalej zwana ustawą z dnia 28 października 2020 r.)  oraz ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków [Dz.U. z 2021 r. poz.554].

Właściciele lub zarządcy budynków lub lokali mają więc nowe obowiązki m. in. złożenia deklaracji o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw:

w terminie 14 dni od dnia pierwszego uruchomienia tego źródła ciepła lub źródła spalania paliw (art. 27 g. ust 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008),

nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia ogłoszenia tego komunikatu o którym mowa w art. 18 pkt 6 ustawy z dnia 28 października 2020 r. w odniesieniu do źródła ciepła lub źródła spalania paliw, eksploatowanych w dniu ogłoszenia komunikatu (art. 15 ust 1  ustawy z dnia 28 października 2020 r.),

Na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast nałożono obowiązek wprowadzenia danych i informacji z deklaracji do CEEB.

Za wdrożenie, uruchomienie i prowadzenie CEEB odpowiedzialny jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, który opracował materiały informacyjne dot. nowego obowiązku składania deklaracji. Zgodnie z informacjami w nich zawartymi obowiązek składania deklaracji został wskazany już od 1 lipca br., co oznacza, że pierwsze deklaracje właściciele i zarządcy lokali lub budynków powinni złożyć najpóźniej do 15 lipca br. Wszelkie informacje publikowane są na stronie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego – TUTAJ . Wszelkie pytania w tej sprawie należy kierować DO PRZEDSTAWICIELI GŁÓWNEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO: e-mail: info-ceeb gunb [dot] gov [dot] pl, tel.: (22) 661-94-54.

red.

źródło: UMM/GUNB

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krzychu67
Krzychu67
3 lata temu

No świetnie jak miał chodzić ankieter zadzwoniłem do urzedu miasta że proszę o telefoniczne wypełnienie ankiety następnego dnia pojawił się pana ankieter byłam fala pandemii poinformowałem Pana o wczorajszym telefonie do urzedu miasta o telefonicznym wypełnieniu ankiety do dziś cisza a tu grom z jasnego nieba prorzeczeniem o udostępnienie ankiety

Czujna Rada Miasta
Czujna Rada Miasta
3 lata temu

Przepraszam ale w jaki celu wydano pieniądze z miejskiego budżetu, czyli z naszych podatków, na przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców, dotyczącej właśnie tego problemu. Przypomnę, ze to zdarzenie miało miejsce w tym i zeszłym roku, kiedy już wiedziano o tym obowiązku. CO NADZORUJE RADA MIASTA W MŁAWIE?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Żeby wyłudzić nasze dane i roznosić zarazę?

olek
olek
3 lata temu

gdzie jest formularz deklaracji?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x