Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Klasztor w Ratowie i kościół w Strzegowie z dofinansowaniem na remont zabytków


Klasztor w Ratowie i kościół w Strzegowie znalazły się na liście obiektów, które otrzymają dofinansowanie samorządu województwa na prace remontowe i konserwatorskie zabytkowych świątyń. W subregionie ciechanowskim środki o łącznej wartości niemal 1,4 mln zł otrzyma 18 zabytków.


 Jak podaje urząd marszałkowski, nabór organizowany z myślą o renowacji mazowieckich zabytków kolejny rok z rzędu cieszył się dużym zainteresowaniem. Mimo okresu pandemii, liczba zgłoszeń była rekordowa. Wpłynęło 198 wniosków na łączną kwotę ponad 27 mln zł. Do oceny merytorycznej zakwalifikowało się 166 z nich. Najwięcej wniosków zostało złożonych przez parafie oraz samorządy. Ostatecznie dofinansowanie otrzymały 134 obiekty, w tym 18 z subregionu ciechanowskiego.

W ramach naboru można było składać wnioski o dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i budowlanych. Przekazane środki pozwolą na wymianę elementów dachów, okien czy drzwi, renowację tynków czy posadzek oraz nowe instalacje elektryczne, przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe.

Klasztor w Ratowie przeznaczy otrzymane 160 tys. zł.  na  prace ratunkowe i restauratorskie przy wieżyczce na sygnaturkę kościoła pw. św. Antoniego w Ratowie  oraz prace konserwatorskie przy pokryciu i elementach dekoratorskich: strona północnowschodnia w kościele pw. św. Antoniego w Ratowie. Kościół pw. św. Anny w Strzegowie przeznaczy otrzymane 80 tys. zł  na przeprowadzenie prac konserwatorskich polichromii w nawie i kruchcie.

red.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz Osiak
Mateusz Osiak
3 lata temu

i super !!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x