Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pięć gmin z dotacją na poprawę jakości powietrza


Pięć gmin z powiatu mławskiego spośród 21 w subregionie ciechanowskim otrzymało dotacje z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021, na zadania związane z poprawą jakości powietrza. Na co je przeznaczą?


Poprawę jakości powietrza poprzez nasadzenie drzew zaplanowała gmina Strzegowo.  Ze wspomnianego programu otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości  42 500 zł.

Z kolei gmina Stupsk otrzymała 107 147,00 zł  na zagospodarowanie rekreacyjnego terenu zieleni w miejscowości Strzałkowo. Inwentaryzację źródeł ciepła dzięki dofinansowaniu zrealizują gminy Dzierzgowo i Szydłowo. Wcześniej już pisaliśmy o Mławie, która na utworzenie nowych obszarów zieleni otrzymała dofinansowanie w kwocie 200 tys. zł.

Wśród zadań, które realizować będą inne gminy Mazowsza, wiele pomysłów związanych jest z coraz popularniejszymi  systemami retencjonowania wody deszczowej z dachów budynków użyteczności publicznej. Powstaną też zielone przystanki, stawy retencyjne, tężnie solankowe i stacje ładowania pojazdów elektrycznych (najbliższa w Nasielsku).

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 (MlWOPiM MAZOWSZE 2021) to autorski program wsparcia samorządu województwa skierowany do gmin. Jego głównym zadaniem jest lepsza jakość powietrza i mikroklimatu na Mazowszu oraz zagęszczenie sieci stacji meteorologicznych w regionie.

Lista gimn powiatu mławskiego, które otrzymały dofinansowanie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
3 lata temu

CENZORZE GUPI… KWIATKI MOGĄ ZWIĘDNĄĆ Z NIEWIADOMYCH POWODÓW…

mimi
mimi
3 lata temu

za ćwierć miliona kwiatków nasadzą i jak 2.500 bukszpanów w parku zabytkowym i kasztany zaraza zeżarła niedawno… POZORNE DZIAŁANIE – MARNOTRAWSTWO PUBICZNYCH PIENIĘDZY – W SIERPCU KILKANAŚCIE A W DZIAŁDOWIE 6-SZEŚĆ CZYLI 2-DWA RAZY WIĘCEJ W 2-DWA RAZY MNIEJSZYM… A W CHORZELACH CHYBA 10 = DZIESIĘĆ CZUJNIKÓW AIRLY… A W MUŁAWIE KWIATKI…

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
3 lata temu

za ćwierć miliona kwiatków nasadzą i jak 2.500 bukszpanów w parku zabytkowym i kasztany zaraza zeżarła niedawno… POZORNE DZIAŁANIE – MARNOTRAWSTWO PUBICZNYCH PIENIĘDZY – W SIERPCU KILKANAŚCIE A W DZIAŁDOWIE 6-SZEŚĆ CZYLI 2-DWA RAZY WIĘCEJ W 2-DWA RAZY MNIEJSZYM… A W CHORZELACH CHYBA 10 = DZIESIĘĆ CZUJNIKÓW AIRLY… A W MUŁAWIE KWIATKI…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x