Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Okazja czyni złodzieja. Kradną z aut to, co wygląda na wartościowe


W piątek po południu, na terenie Mławy, doszło do dwóch kradzieży z samochodów. W jednym z przypadków sprawcy wybili szybę auta i zabrali pozostawioną na siedzeniu teczkę, w drugim skorzystali z okazji i ukradli saszetkę pozostawioną w niezamkniętym samochodzie. Policja apeluje o ostrożność. 


Trwają czynności mławskiej policji w prawie włamania do samochodu oraz kradzieży z niezamkniętego auta. Do obu zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie, w dwóch oddalonych od siebie miejscach na terenie Mławy. Tuż po godz. 13 złodziej wybił szybę w drzwiach volkswagena, zaparkowanego w pobliżu cmentarza komunalnego w Mławie i ukradł pozostawioną na siedzeniu auta skórzaną teczkę. W teczce nie było żadnych wartościowych przedmiotów, największą stratą okazała się wybita szyba pojazdu.

Tego samego dnia, po godz. 17 na ul. Matejki w Mławie, złodziej skorzystał z okazji i ukradł saszetkę z zawartością dokumentów i innych przedmiotów, którą właściciel  pozostawił w niezamkniętym samochodzie. W obu sprawach trwają czynności, postępowania prowadzi KPP w Mławie. 

Policja ostrzega – pozostawione w samochodzie, w widocznym miejscu takie rzeczy jak teczka, plecak, torebka mogą zainteresować złodzieja – nawet wówczas gdy nie mamy tam  nic wartościowego. Dotkliwą stratą stanie się wówczas rozbita szyba. Pamiętajmy również o zamykaniu samochodu oraz wszystkich szyb w aucie – nawet wówczas gdy na chwilę wchodzimy do sklepu. Niezamknięty pojazd do prawdziwa okazja dla złodzieja. 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
3 lata temu

złodziej płochliwy co do zasady BARDZIEJ INTELIGENTNY OD BANDYTY JEST… bandyta urojenie ze masz coś cennego I JUŻ GOTÓW CI RĘCE, NOGI POŁAMAĆ ALBO ZABIĆ LUB JESZCZE SPALIĆ DLA ZATARCIA ŚLADÓW… ZŁODZIEJ TO DZIŚ RZADKOŚĆ JAK DZIEWICA W GYMNAZJUM…

Kaziulek
Kaziulek
3 lata temu

I tak umorzą sprawę:)
Z własnego doświadczenia to Wiem…

Yureck
Yureck
3 lata temu
Reply to  Kaziulek

Standardzik. Niestety.

Ngb
Ngb
3 lata temu
Reply to  Kaziulek

Byłeś sprawcą kradzieży, cieszyłeś sie5z doświadczenia że ci umorzyli

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x