Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Okazja czyni złodzieja. Kradną z aut to, co wygląda na wartościowe


W piątek po południu, na terenie Mławy, doszło do dwóch kradzieży z samochodów. W jednym z przypadków sprawcy wybili szybę auta i zabrali pozostawioną na siedzeniu teczkę, w drugim skorzystali z okazji i ukradli saszetkę pozostawioną w niezamkniętym samochodzie. Policja apeluje o ostrożność. 

Trwają czynności mławskiej policji w prawie włamania do samochodu oraz kradzieży z niezamkniętego auta. Do obu zdarzeń doszło w piątkowe popołudnie, w dwóch oddalonych od siebie miejscach na terenie Mławy. Tuż po godz. 13 złodziej wybił szybę w drzwiach volkswagena, zaparkowanego w pobliżu cmentarza komunalnego w Mławie i ukradł pozostawioną na siedzeniu auta skórzaną teczkę. W teczce nie było żadnych wartościowych przedmiotów, największą stratą okazała się wybita szyba pojazdu.

Tego samego dnia, po godz. 17 na ul. Matejki w Mławie, złodziej skorzystał z okazji i ukradł saszetkę z zawartością dokumentów i innych przedmiotów, którą właściciel  pozostawił w niezamkniętym samochodzie. W obu sprawach trwają czynności, postępowania prowadzi KPP w Mławie. 

Policja ostrzega – pozostawione w samochodzie, w widocznym miejscu takie rzeczy jak teczka, plecak, torebka mogą zainteresować złodzieja – nawet wówczas gdy nie mamy tam  nic wartościowego. Dotkliwą stratą stanie się wówczas rozbita szyba. Pamiętajmy również o zamykaniu samochodu oraz wszystkich szyb w aucie – nawet wówczas gdy na chwilę wchodzimy do sklepu. Niezamknięty pojazd do prawdziwa okazja dla złodzieja. 

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
28 dni temu

złodziej płochliwy co do zasady BARDZIEJ INTELIGENTNY OD BANDYTY JEST… bandyta urojenie ze masz coś cennego I JUŻ GOTÓW CI RĘCE, NOGI POŁAMAĆ ALBO ZABIĆ LUB JESZCZE SPALIĆ DLA ZATARCIA ŚLADÓW… ZŁODZIEJ TO DZIŚ RZADKOŚĆ JAK DZIEWICA W GYMNAZJUM…

Kaziulek
Kaziulek
28 dni temu

I tak umorzą sprawę:)
Z własnego doświadczenia to Wiem…

Yureck
Yureck
28 dni temu
Reply to  Kaziulek

Standardzik. Niestety.

Ngb
Ngb
27 dni temu
Reply to  Kaziulek

Byłeś sprawcą kradzieży, cieszyłeś sie5z doświadczenia że ci umorzyli

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x