Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczciwość. Szacunek.Wiedza.Doświadczenie


Wybory Wójta Gminy Szydłowo zaplanowane są na 13 czerwca br. Jak wiadomo, o funkcję szefa gminy ubiega się troje kandydatów. Jakie mają zamierzenia i co zapowiadają mieszkańcom? Każdy z kandydatów wypowiedział się na łamach Codziennika Mławskiego.


Szanowni Mieszkańcy Gminy Szydłowo!

Nazywam się Grzegorz Rochna. Kandyduję na Wójta Gminy Szydłowo,z którą jestem związany od urodzenia. Mieszkam i prowadzę gospodarstwo rolne w miejscowości Trzcianka. Jestem żonaty i mam córkę Michalinę. Mam 52 lata. Od wielu lat jestem radnym gminy Szydłowo i pracuję na rzecz jej mieszkańców.

W kadencji 2014-2018 byłem przewodniczącym Rady Gminy. W 2018 roku kandydowałem w wyborach na Wójta Gminy Szydłowo. Wieloletnia praca w samorządzie pozwoliła mi nabyć doświadczenie i wiedzę niezbędną do zarządzania gminą.

Jestem człowiekiem otwartym na nowe pomysły, gotowym do dialogu dla dobra mieszkańców. Dzięki temu, że jestem bezpartyjny i niezwiązany z żadnym środowiskiem politycznym, łatwiej mi będzie nawiązać współpracę w celu wzbogacania i rozwijania naszej małej ojczyzny.

 W czasie nadchodzącej kadencji zadbam o poprawę warunków życia mieszkańców i rozkwit gminy. Będę się starał o równomierny rozwój każdej miejscowości. Troski wszystkich mieszkańców staną się moimi troskami. Będę zawsze do Państwa dyspozycji.

Obiecuję szacunek, życzliwość i poszanowanie godności każdego z mieszkańców, podległych mi pracowników gminy i szkół. Będę wójtem każdego z Was.

W celu realizacji mojego programu wyborczego pozyskam środki zewnętrzne. Skorzystam z pojawiającej się okazji związanej z Krajowym Planem Odbudowy, aby wspierać naszą gminę na drodze modernizacji i rozwoju. Podejmę starania, żeby zapewnić mieszkańcom dostęp do szerokopasmowego internetu oraz zintensyfikuję gazyfikację poszczególnych miejscowości.

 Wzmocnię bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańców poprzez budowę ścieżek rowerowych oraz wykorzystam środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych na 2021 rok. Szczególną troską otoczę gminne drogi transportu rolniczego (dojazd do pól) oraz drogi lokalne i osiedlowe.

Zainicjuję dyskusję i konsultacje społeczne w temacie tworzenia sieci kanalizacyjnej oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Zadbam o pozyskanie środków z NFOŚiGW oraz Funduszu Spójności w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko w celu sfinansowania tych inwestycji.

Będę wspierał środowisko szkolne w pozyskiwaniu środków unijnych w celu poszerzenia oferty edukacyjnej oraz zajęć pozalekcyjnych. Zachęcę do korzystania z zasobów finansowych i merytorycznych programu Erasmus+. Zadbam o rozwój istniejącego klubu „Korona” oraz zaproponuję poszerzenie oferty zajęć o inne dziedziny sportowe. Wesprę sportowców reprezentujących naszą gminę w sportach indywidualnych.

Zadbam o wprowadzenie różnych form edukacji i opieki dla rodzin z małymi dziećmi umożliwiających aktywność zawodową rodziców. Wydłużę godziny pracy świetlic szkolnych i przedszkoli.

Zabezpieczę gminę przed powstawaniem wielkopowierzchniowych, przemysłowych ferm hodowlanych poprzez określenie kierunków rozwoju przestrzennego gminy i umieszczenie ich w Planie Zagospodarowania Przestrzennego przy zachowaniu możliwości rozwoju tradycyjnych, rodzinnych gospodarstw rolnych.

Zagwarantuję fachową, przyjazną i sprawną obsługę mieszkańców w sprawach leżących w gestii urzędu gminy, pełną transparentność procesu decyzyjnego, zwłaszcza wydatkowania środków publicznych.

Te wybory zadecydują o losach naszej gminy. Wiem, że prosząc o zaufanie, proszę o bardzo wiele. Obiecuję jednak, że nie zawiodę pokładanych we mnie nadziei. Zachęcam do pójścia na wybory i proszę o Państwa głos.

Uczyńmy Gminę Szydłowo przyjazną nam wszystkim

Grzegorz Rochna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]