Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Będą nasadzenia drzew na Padlewskiego i Leszczyńskiego


W Mławie powstaną dwa nowe tereny zielone na należących do gminy terenach. Parki powstaną przy ulicach Padlewskiego i Leszczyńskiego.


Przy ul. Padlewskiego (przy stacji uzdatniania wody) zostanie posadzonych 150 drzew liściastych i 50 krzewów liściastych, natomiast przy ul. Leszczyńskiego (okolica Alei Świętego Wojciecha) – 18 drzew liściastych i 1053 krzewy liściaste. Powstaną w ten sposób malownicze przestrzenie rekreacyjne, dzięki którym zadbamy o poprawę jakości powietrza w mieście.

Szacunkowy koszt realizacji zadania (wraz z przygotowaniem terenu i nadzorem inwestycyjnym) wynosi 400 000 zł. Miasto Mława pozyskało od Marszałka Województwa Mazowieckiego dotację w wysokości 200 000 zł w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 (zadanie: Poprawa jakości powietrza na terenie Miasta Mława poprzez utworzenie nowych obszarów zieleni – etap I). Nasadzenia drzew i krzewów powinny zostać sfinalizowane jesienią 2021 r.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Szofer
Szofer
3 lata temu

I od razu prosimy o znak zakazu zatrzymywania na Padlewskiego….

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
3 lata temu

dwacat let mieszkałem pod Czntoryją… w uzdrowiskach… z nazwą ZDRÓJ w nazwie miejscowości… i w pierwszej chwili po nagłówku pomyślałem, że przy łaźni miejskiej… na Niborskiej po tym nieszczęsnym dworcu PKS… nad Seraczem park ma być akurat wieżowce na prima aprilis taki nius był… nooooooooo u mnie przy figurce Dzieżgowska – Wymyślin to chyba nie byłoby miejsca…

Guard
Guard
3 lata temu

A co z pakiem na Wolce?

mimi
mimi
3 lata temu

aaaa chciałem jeszcze dopowiedzieć , że TO JE GRZĘZAWISKO…znaczy się ino basen miejski,  stadion miejski, tera ogródki działkowe… a tera PARKI… proponuję MUAWA ZDRÓJ… TYLKO CHYBA JEDNAK NIET PRZEZ ŚMIETNIK NA ŻULINKU…

SPOSTRZEGAWCZY
SPOSTRZEGAWCZY
3 lata temu

u źródełka Seracza na Końcu Niborskiej… aaaaa jak mnie mrówki w lesie pół wieku temu będzie… tom się cucił opodal…

PrześmiewczyPeter
PrześmiewczyPeter
3 lata temu

To wychodzi na to że będzie to najbardziej urokliwe osiedle które powstanie nie opodal . I powinna być ustawa że do każdej inwestycji mają być tereny zielone dostępne ” public ” tak kasę można wydawać. Nie dawno się dowiedział że kumulacja blokowisk w nadmiernej ilości może powodować ” cofki” w wentylacji .

Jaga
Jaga
3 lata temu

Jaką powierzchnię będą miały to szumnie nazywane parki? – jakoś UM tego nie podaje.

18 drzew liściastych i 1053 krzewy liściaste, to nazwa park chyba trochę na wyrost, raczej wygląda to na duży skwer zaledwie. (przy pasie zieleni na terenie galerii „Stacja Mława posadzono 150 krzewów róż – no to sobie porównajcie. Być może też w tej okolicy w niedługim czasie ruszy budowa bloku czy bloków.

Przy stacji uzdatniania wody… no cóż… bloków tam nie wolno budować, to powstanie teren zielony dla przyszłych mieszkańców bloków, które powstaną w okolicach ul. Łąkowej i przy działkach. Deweloperzy będą mieli podstawę do wyższej wyceny za 1m2 mieszkania.

W informacji UM nie ma nic o powierzchni owych „parków”, nic o alejkach, o ławkach. Nasadzenia już w bieżącym roku, a żadnego projektu tych terenów nie ma? Coś to wszystko wygląda na małpi gaj, a nie park.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Jaga

Trzeba działać szybko, plany potem, najpierw nasadzenia drzew, bo tak sobie zażyczył deweloper. Musi przecież czymś zachęcić, przyciągnąć przyszłych klientów na mieszkania. Cena mieszkania musi być wysoka, a na peryferiach gdzie diabeł mówi dobranoc nikt nie będzie chciał kupować drogich mieszkań, ale jak już będzie park… to już jest szansa. Ciekawe czego jeszcze deweloper sobie zażyczył. Może powstanie też basen odkryty pod lasem, jakiś market… możliwości jest dużo, tylko terenów mało na inne inne inwestycje poza blokami.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Odstaw te proszki ,bo one bardzo zle wpływają na twoje myślenie, i piszesz co ci slina na jęzor przyniesie,–czyli piszesz bzdury.!!!!

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  z bliska

Proszki to raczej ty odstaw, bo przez nie nie znasz realiów mławskich.
Odstawisz, to zaczniesz widzieć wszystko bardziej realistycznie i z pewnością przyznasz mi rację, że w Mławie liczą się tylko deweloperzy i i inni miliarderzy.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x