Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Działali na Mazowszu. Wyłudzali pieniądze metodą na funkcjonariusza CBŚP [FOTO]


Policjanci z Wydziału Kryminalnego dolnośląskiej komendy we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Warszawa I oraz policjantami z Radomia i Płońska rozbili grupę podejrzaną o oszustwa metodą na „funkcjonariusza CBŚP”. W tej sprawie zatrzymanych zostało w sumie 5 osób.


Zarzuty dotyczą mienia znacznej wartości w kwocie blisko 1,7 miliona złotych na szkodę jednej z firm oraz osób fizycznych. Funkcjonariusze odzyskali już część gotówki i zapobiegli wyprowadzeniu z konta pół miliona złotych. Wszystkim zatrzymanym w tej sprawie osobom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na trop przestępców wpadli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Jak tylko informacja o działającej na terenie Mazowsza zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodą na „policjanta CBŚP” trafiła do policjantów z warszawskiego Śródmieścia, sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz wydziału operacyjno-rozpoznawczego.

Ścisła współpraca pomiędzy dwiema, kluczowymi w tej sprawie jednostkami policji oraz Prokuraturą Rejonową dla Warszawy Śródmieścia Północ miała na celu skoordynowanie działań w taki sposób, aby skutecznie i w możliwie jak najkrótszym czasie uderzyć w przestępców. W ich „namierzeniu” i zatrzymaniu liczyła się każda chwila, bo wiadomo było, że jednym z pokrzywdzonych jest właściciel firmy, którego pracownica na wskazane przez oszustów numery kont bankowych dwa dni wcześniej przelała w sumie 1,5 miliona złotych.

Kobieta uwierzyła w historię opowiedzianą przez mężczyznę podającego się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji mówiącą o rzekomych przestępcach chcących włamać się na firmowy rachunek, aby przejąć zgromadzone tam środki. Będąc przekonaną o tym, że oddaje gotówkę w policyjny depozyt, krok po kroku, bez wiedzy „szefa” zrobiła wszystko to, co polecili jej oszuści.

Osoby zamieszane w ten proceder zostały zatrzymane dzięki współpracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i mazowieckich funkcjonariuszy w odstępie zaledwie dwóch dni. Na konta dwóch z zatrzymanych mężczyzn trafiły wyłudzone z firmy pieniądze. 33 i 38 – latek wpadli podczas wypłacania gotówki z bankomatów. W samochodzie, którym poruszali się oszuści policjanci znaleźli w sumie ponad 157 tysięcy złotych. Pieniądze były dosłownie wszędzie, w podłokietniku, schowku pasażera, w „boczkach” drzwi, w saszetce jednego z podejrzanych, a nawet w pudełku po butach. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 52-latek, który był koordynatorem tego procederu jak i pozostali dwaj podejrzani w wieku 25 i 33 lat.

Kontynuujący działania w tej sprawie policjanci z warszawskiego Śródmieścia zablokowali także na jednym z kont ponad pół miliona złotych zapobiegając tym samym ich wypłaceniu przez oszustów.

Wiadomo już, że zatrzymane osoby działając wspólnie i w porozumieniu oszukały także starsze małżeństwo z Lublina, nakłaniając 83 – latka do przekazania sobie wszystkich oszczędności życia – w sumie ponad 140 tysięcy złotych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla Warszawy Śródmieścia Północ, prowadzącej śledztwo w tej sprawie, decyzją sądu wszystkie zatrzymane w tej sprawie osoby zostały już tymczasowo aresztowane na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

fot: Komenda Rejonowa Policji Warszawa I

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ngb
Ngb
3 lata temu

Do nory z nimi

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x