Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

We dwóch kradli busy na Mazowszu. Jeden z nich to mieszkaniec naszego powiatu


Wspólne działania kryminalnych z KWP zs. w Radomiu i KPP w Mławie doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o kradzież renaulta mastera. Pojazd został skradziony kilka dni wcześniej na terenie pow. makowskiego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźni mogą mieć na swoim koncie więcej kradzieży samochodów. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Policjanci odzyskali skradziony samochód.


Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zajmowali się sprawą kradzieży busów na terenie mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Według ustaleń „kryminalnych” na terenie tych trzech województw miało miejsce kilkanaście kradzieży busów, które następnie były rozbierane na części i trafiały do paserów.

Kilka dni temu skradziono renaulta mastera z elektronarzędziami i fotowoltaiką. Policjanci z KWP wspólnie z kryminalnymi z Mławy, w pobliżu Płocka, zatrzymali kierującego skradzionym samochodem, 40-letniego mieszkańca Kętrzyna oraz współdziałającego z nim 34-letniego mieszkańca pow. mławskiego. W dziupli w Mławie odnaleziono fotowoltaikę. W Ciechanowie odnaleziono skradzionego w kujawsko-pomorskim kolejnego renaulta mastera.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, sprawa ma charakter rozwojowy. Obaj zatrzymani, na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, zostali aresztowani na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą mławska prokuratura oraz policja.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x