Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powołanie do cyberwojska. Jeśli dasz się nabrać na ten prosty numer, nie aplikuj do nas


Wiadomości o „powołaniu do cyberwojska” są fałszywe –ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego (CSIRT) Ministerstwa Obrony Narodowej, który prosi o ignorowanie takich wiadomości. 


„Z powodu ataku na Polskę zostałeś powołany do cyberwojska. Proszę o potwierdzenie gotowości na stronie CYBER . MIL . EDU . PL lub usprawiedliwienie swojej niedyspozycyjności. Sytuacja jest dramatyczna, obecnie tylko dzięki dostawom prądu z Niemiec i Szwecji nasze państwo jest w stanie funkcjonować. Nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, dlatego zdecydowałem się powołać specjalistów z sektora prywatnego, co do których posiadamy informacje, że są ekspertami w dziedzinie informatyki i cyberbezpieczeństwa” – czytamy w treści rozsyłanego maila, sygnowanego nazwiskiem gen. brygady Karola Molendy.

Oszustom chodzi o wyłudzenie danych wrażliwych, takie bowiem trzeba podać w formularzu, do którego kieruje podana w treści maila strona.

CSIRT MON w specjalnym komunikacie poinformował, że ta kampania była elementem ataku typu phishing, a zespół #CSIRTMON podjął czynności zabezpieczające.

Z kolei generał Molenda poinformował na Twitterze, że najlepszą metodą by dołączyć do jego zespołu  są  strony: cyber.mil.pl oraz zostanzolnierzem.pl.

– Jeśli dasz się nabrać na prosty numer ze stroną CYBER MIL EDU PL – proszę nie aplikuj do nas… – dodał generał.

źródło: CSIRT MON

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x