Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy most z prawdziwego zdarzenia w Mławie? 


Wszystko na to wskazuje, że w Mławie powstanie pierwszy most. Pierwszy, jeżeli nie liczyć tych o konstrukcji drewniano-stalowej na Mławce. Dotychczas w mieście, do przeprawy przez rzekę Seracz wystarczały przepusty. Teraz okazuje się, że most jest potrzebny, choć powstanie niejako „przy okazji”.

Powiat mławski chce realizować zadanie: „Budowa mostu na rzece Seracz w Mławie wraz z  drogą dojazdową – dokumentacja techniczna”. Tą drogą dojazdową jest ulica Płocka. W związku z tym wystąpił do miasta o udzielenie 100 tys. zł pomocy na wykonanie dokumentacji technicznej, na co miejscy radni na wczorajszej sesji wyrazili zgodę.

Dlaczego ma powstać most, a nie wystarczą tak jak dotychczas przepusty?

Powiat ma zamiar ubiegać się o 50% dofinansowanie inwestycji ze środków z rezerwy budżetu państwa. Warunkiem jednak jest, że w ramach inwestycji musi powstać obiekt mostowy.

Jak poinformował na miejskiej sesji burmistrz Sławomir Kowalewski, projekt przebudowy obejmie cały odcinek ulicy Płockiej od „siódemki”, aż do ronda Popiełuszki. Na razie nie wiadomo ile wyniesie koszt takiej inwestycji. Samorządy zakładają jednak, że dofinansowanie wyniesie 50%, a miasto i powiat ze środków własnych wyłożą po 25%. Starosta Jerzy Rakowski mówi z kolei, że w pierwszej kolejności mowa tu o przebudowie odcinka od nowego ronda na ulicy Płockiej do istniejącego teraz przepustu na Seraczu. W gronie osób, które o tych planach wiedziały nieco wcześniej ta inwestycja już nazywana jest „Aleją do McDonalds”.

Z takich planów powiatu można wyciągnąć wniosek, że zakładana jeszcze w ubiegłej kadencji koncepcja przebudowy ulicy Kościuszki aż do Alei św. Wojciecha i dalej ulicą Graniczną i Brukową w kierunku Żuromina i Działdowa zostaje odłożona.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
24 dni temu

Może starostwo winno sobie wziąć do serca, to co wydarzyło się u sąsiadów:
Nawet 500 tysięcy złotych może kosztować naprawa uszkodzonego Mostu 3 Maja w Ciechanowie. Tak szacują władze sąsiedniego miasta, po uzyskaniu fachowej ekspertyzy. Okazało się również, że ktoś uszkodził most, wykręcając strategiczne części.
W Mławie poszukiwaczy złomu też jest co niemiara.
Druga sprawa, że nie widzę sensu wydawania gromady pieniędzy na most na ogromnej rzece Seracz. Chęć posiadania mostu za wszelką cenę? No jak nic: Bareja.
Tak Starostwu jak i UM oraz radnym już całkiem odbija woda sodowa.

Kubuś
Kubuś
30 dni temu

Most siedmiu przełomów,co tam panie tunel most to konkret.

Jaga
Jaga
30 dni temu

Niedługo to nad byle kałużą będą budować mosty, żeby tylko mogli dostać dofinansowanie, nieważne, że pieniądze, które powiat czy też miasto wyłoży z naszej kieszeni i tak przewyższy całkowity koszt koszt przepustu – to jest chore!!!

Mam zamiar kupić auto za 30 tys. zł, ale mogę dostać 50% dofinansowania na auto za 100 tys. zł, a więc co robię? – zapożyczam się i kupuję auto za 100 tys.zł???? bo mogę dostać 50.tys.zł dofinansowania?…, ale równie dobrze mogę nie dostać tego dofinansowania, albo mogę uzyskać mniej niż 50% dofinansowania, czyli mam zaciskać pas i zadłużać się jeszcze bardziej… pytam się po co??? – po to żeby się pochwalić kwotą dofinansowania???

Dodatkowo mają zamiar ubiegać się o 50% dofinansowania.
Ok, będą się ubiegać… ale nie dostaną tych 50% i co? – ano koszty inwestycji jeszcze się zwiększą.

Zorientowany w retail
Zorientowany w retail
1 miesiąc temu

I dokumentacja na przebudowę Kościuszki, Granicznej, Brukowej straci ważność. Super przecież powiat i miasto na to stać.

Jaga
Jaga
30 dni temu

No niestety, kolejna dokumentacja czyli kolejne pieniądze pójdą w błoto, ale to przecież nie pieniądze pana Rakowskiego, czy też pana Kowalewskiego, tylko nasze wspólne pieniądze.

Wcześniej kilka dokumentacji bodajże galerii straciło wa.żność.
Zanim zrealizowano I etap modernizacji MDK też chyba ze 2 dokumentacje straciły ważność,
dokumentacja II (ile ich było nie wiem) II etapu modernizacji MDK straciła ważność,
dokumentacja na kładkę nad torami, i na tunel w różnych wariantach też diabli wiedzą po co była robiona.

Tak oto marnotrawi się, czyli dokładnie rzecz ujmując wrzuca się pieniądze szarego Kowalskiego w błoto i na dodatek śmieje mu się w twarz.

Kurczak Mały
Kurczak Mały
30 dni temu
Reply to  Jaga

o jakich kwotach mowa ?

Jaga
Jaga
30 dni temu
Reply to  Kurczak Mały

Koszt przepustu, a koszt mostu, to chyba różnica zasadnicza, tak jak podałam przykład z zakupem auta.
O jakich kwotach mowa? – zapytaj w starostwie albo w ratuszu o jakich kwotach mowa. Powinni udzielić ci odpowiedzi. Powinni również wiedzieć jaki koszt jest przepustu (zresztą w tym wypadku to koszt zerowy, bo przepust już przecież jest), a jaki koszt mostu. Wyburzenie przepustu też będzie kosztowało, tak samo jak było z rozbiórką pomostu na Zalewie Ruda. Nie ma nic za darmo.
Likwidacja przepustu i budowa mostu po to żeby tylko dostać, o przepraszam: po to żeby ubiegać się o dotacje celowe, to moim zdaniem szastanie pieniędzmi podatnika.
No tak, my nie mamy kompleksu Ciechanowa 😀 – Ciechanów ma kilka mostów, my też będziemy mieli most. Brawo władze samorządowe. Trzeba go jeszcze tak zaprojektować, żeby był dłuższy od wszystkich razem wziętych mostów w Ciechanowie. Co tam rzeka, najważniejszy most.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu

Co z tunelem na Kościuszki bardziej potrzebują go mieszkańcy całego miasta Mława nie tylko mieszkańcy Zatorza czkamy tyle lat co na to radni na wybory temat sztandarowy teraz cisza nie długo wybory

Fan Bareizmu
Fan Bareizmu
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

nie będzie tunelu, będzie most i co Pan nam zrobisz 😉

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Fan Bareizmu

To może lepiej zbudować tunel przy stacja Mława i wiaty aby posaźerowie nie mokli w czasie deszczu i zawieji śnieżnej co Pan na to

Sturmbannführer
Sturmbannführer
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

Chyba chodziło o Mława Miasto.

aaa
aaa
1 miesiąc temu

Sturmbannführer, „Stacja Mława” to nazwa własna galerii na dworcu Mława Miasto.

srs
srs
1 miesiąc temu
Reply to  aaa

Nawet mam nazwę na ten most . Most niebiańskiego spokoju . Już mi spodobał ten projekt i ile może mieć dodatkowych funkcji np. można będzie skakać na bandzii i takie tam…. A tunel jest jakiś taki depresyjny . A most to most. Np. Powstanie piosenka ” nie przenoście nam mostu do Ciechanowa ” tak czy inaczej jest potencjał.

srs
srs
1 miesiąc temu
Reply to  srs

Albo ” ostatni most na rzece sracz ” to będzie remake słynnego filmu tylko rzeka inna no i przedszkolaki będą mogły wesoło śpiewać budujemy mosty dla Pana Starosty …tak mi się jeszcze skojarzyło

Fan Bareizmu
Fan Bareizmu
1 miesiąc temu
Reply to  Anonimowo

To będzie most na miarę naszych czasów. Który zamknie buzię wszystkich niedowiarków . Miło że Pan pyta mnie o zdanie ale nie jestem burmistrzem mało tego nawet mam mało do powiedzenia w domu a co tam dopiero w sprawie mostu.

Parostatek
Parostatek
1 miesiąc temu

Przepraszam, czy to nie jest oszustwo? Jeżeli wystarcza przepust, to po co most? Przecież te dofinansowanie, to są Nasze pieniądze z podatków a most jest kilkukrotnie droższy od przepustu. Może zamiast dworca zintegrowanego, wybudujemy port morski dla parostatków i kontenerowców i dostaniemy dotacje na terminal lotniczy oraz kosmodrom? Co do dokumentacji, to jak Ratusz pogrzebie w szafach, to pewnie jakąś dokumentacje, którą już opłacił i nie wykorzystał a dającą się dostosować do takiego projektu z pewnością znajdzie.

Były
Były
1 miesiąc temu
Reply to  Parostatek

Może warto wystąpić, żeby dofinansować Twoje leczenie ?

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  Były

Może najpierw ty zacznij swoje leczenie, ale beż żadnego dofinansowania i to bynajmniej nie na nogi.
Twoje komentarze są chamskie.
Mała litera celowa, Dużą literą wyraża się szacunek do kogoś.

Salvolini
Salvolini
1 miesiąc temu
Reply to  Parostatek

Trzeba to zgłosić odpowiednim organom jak już umowa będzie podpisana. Niech zamiast tego pokombinują w sprawie tunelu pod torami w ul. Kościuszki.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x