Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

29-latka wykorzystywała dane klientów do wyłudzania pieniędzy


fot. ilustracyjne

Do 8 lat więzienia może grozić 29-latce, która wykorzystując dane klientów jednej z firm pożyczkowych wyłudzała pieniądze. Nad sprawą skrupulatnie, przez ostatnich kilka miesięcy, pracowali płońscy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na skierowanie do sądu aktu oskarżenia zwierającego 23 zarzuty oszustwa.

Do policjantów z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją płońskiej komendy kilka miesięcy temu trafiła sprawa związana z wyłudzaniem pieniędzy z jednej z firm pożyczkowych. Sprawa była dosyć skomplikowana, wymagała zgromadzenia niepodważalnego materiału dowodowego i dotarcia do dość szerokiego grona osób pokrzywdzonych, których część nawet nie wiedziała, że nimi są.

Jak wynika z ustaleń i informacji posiadanych przez funkcjonariuszy 29-letnia kobieta, mieszkanka pow. płońskiego, pracująca w firmie oferującej pożyczki domowe, jako przedstawiciel terenowy, wykorzystała dane 20 klientów tej firmy. Bez ich wiedzy i zgody w czasie od listopada 2019 do lipca 2020 zawarła 23 aneksy do umów pożyczkowych. Wypłacone przez firmę pieniądze nie trafiały do klientów, tylko do „kieszeni” 29-latki. W ten sposób kobieta wyłudziła w sumie blisko 20 tys. zł. Dodatkowo przywłaszczyła część pieniędzy przekazywanych jej bezpośrednio przez pożyczkobiorców, w ramach spłacanych rat. Swojemu pracodawcy tłumaczyła, że klienci nie wywiązują się ze zobowiązań.

Zgromadzony w ramach prowadzonego przez funkcjonariuszy postępowania materiał dowodowy umożliwił sporządzenie do sądu aktu oskarżenia przeciwko 29-latce, zwierającego 23 zarzuty dokonania oszustwa. Za popełnione przestępstwa kobieta może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x