Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów sadzi róże i fiołki. Pozyskał na to 200 tys. zł


Ciechanów pozyskał z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021 200 tys. złotych na zadania poprawiające estetykę i mikroklimat miasta. Pojawią się nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów.

Wzdłuż ul. Parkowej zasadzonych zostanie 1820 szt. sadzonek róży marathon. Planowana łączna powierzchnia do obsadzenia wynosi 455 m2. Róża marathon jest to szczególnie obficie kwitnąca odmiana róży okrywowej. Charakteryzuje się długim okresem kwitnienia (od początku czerwca do końca października), nie wymaga zabiegów pielęgnacyjnych, zatem nadaje się doskonale do nasadzeń naturalistycznych.

Nowa zieleń zmieni też oblicze placu T. Kościuszki w centrum miasta. Nasadzone będą drzewa i krzewy, m.in. długo kwitnąca (czerwiec-wrzesień) hortensja i inne rośliny wieloletnie. Uzupełnienie aranżacji placu stanowić będą nasadzenia ozdobne bylin. Część trawników podlegać będzie ich ponownemu założeniu, pozostałe w celu odświeżenia zostaną poddane wertykulacji oraz aeracji.

Na rondzie Wincentego Witosa zasadzonych zostanie blisko 400 fiołków motylkowatych. W latach ubiegłych roślinami wieloletnimi obsadzono wszystkie ronda na terenie miasta.

Ekrany akustyczne przy ul. Armii Krajowej, ul. J. Fetlińskiej i al. Niepodległości obsadzone będą pnączami. 514 sadzonek ozdobi ekrany na długości 771 m.

Te działania mają nie tylko wymiar estetyczny, ale także ekologiczny  każdy metr kwadratowy ekranu akustycznego pokrytego roślinnością może wyeliminować z powietrza nawet kilka gramów pyłów w ciągu dnia.

Cały projekt wykona w ramach polecenia miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie. Wszystkie nasadzenia będą wykonywane w okresie od maja do końca października 2021 r.

źródło: UMM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 miesiąc temu

Super, a u nas w przeważającej części bratki i begonie( żeby pszczoły za dużo miodu nie zrobiły) oraz golenie drzew, (żeby za mocno nie oczyściły mławskiego powietrza).
J4steśmy bardzo ekologiczni, nieprawdaż panie burmistrzu?
Przy nowej galerii także mogły powstać kwietne łąki… mogły.
Trzeba przyznać jednak, że ostatnio jednak i u nas sporo nowych nasadzeń drzew było, tyle tylko że Ciechanów zawsze był bardzo zielonym miastem, a ostatnio jest tam jednak dużo więcej nasadzeń.
No tak Struzik wspiera Kosińskiego, ale gdyby nasz burmistrz się tak nie stawiał też może by miał takie wsparcie, wszak z pisu nie jest.Przede wszystkim o środki z funduszy zewnętrznych trzeba się starać i składać wnioski. Jak się nie stara, to i dotacji nie ma.

Z bliska
Z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Anonim

Jak coś piszesz to winieneś wiedzieć że Burmistrz, mimo że nie jest z PIS, to wspierał,podczas wyborów władz w powiecie właśnie PIS, mając 2 radnych powiatowych, co doprowadziło do zmiany w POWIECIE, i wobec takich działań BURMISTRZ MŁAWY, nie ma co liczyć na wsparcie, w takich dofinansowaniach od MARSZAŁKA STRUZIKA, ale dzięki Radnemu woj, Wojnarowskiemu, MIASTO OTRZYMAŁO DOFINANSOWANIE !!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x