Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażak, nauczyciel czy polityk. Kogo mamy w poważaniu?


Strażak i ratownik medyczny – to dwa najbardziej szanowane przez Polaków zawody. Politycy i youtuberzy, znaleźli się na szarym końcu rankingu. Słabo radzą sobie policjanci oraz księża.


Badanie zostało zrealizowane w dniach 27-28.04.2021 r. przez agencję badawczą SW Research na reprezentatywnej próbie 1046 dorosłych Polaków w ramach badania omnibusowego OmniWatch48, podczas którego zbadano jakie zawody Polacy najbardziej poważają.

Jak wynika z analizy, najlepiej ocenianym zawodem w Polsce jest strażak (83,1 proc. wskazań), a tuż za nim ratownik medyczny (81,1 proc.). “Zdecydowana większość z nas darzy wysokim poważaniem lekarzy (70 proc.)” – czytamy.

Wysoko w rankingu plasują się także profesorowie uniwersyteccy, robotnicy wykwalifikowani, szewcy, górnicy, inżynierowie w fabrykach oraz rolnicy indywidualni. Powyżej środka stawki znaleźli się także nauczyciele, na których wskazało 53,6% respondentów.

Słabo pod względem poważania radzą sobie policjanci (36,5%), dziennikarze (33,08%) oraz urzędnicy (30,2%). Jeszcze gorzej wypada szacunek dla księży (24,3%), ministrów (22,5%), radych gminnych (22,1%) i posłów na sejm (18%).

Autorzy badania wskazują, że na drugim końcu rankingu znajduje się działacz partyjny (15,4 %, youtuber (15,6%) oraz influencer (17,1 %.). “Nieco lepiej, ale dalej nisko oceniamy radnych gminy i ministrów oraz księży” – zauważają badacze.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
???Gość
???Gość
1 rok temu

Żenujące ze nauczyciel jest w rankingu pośrodku .Przecież to nauczyciele kształcą te wszystkie zawody .

Specjalista IT
Specjalista IT
1 rok temu

A gdzie specjalista IT?

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Specjalista IT

😀 – ludziska nawet nie wiedzą co to jest IT…

Technicy Magicy
Technicy Magicy
1 rok temu
Reply to  Jaga

Wystarczy że znaleźli się wśród najuczciwszych wg rankingu ” usterka „

Jaga
Jaga
1 rok temu

No cóż… specjaliści IT przede wszystkim raczej nie mają możliwości na kręcenie lodów, dlatego pewnie znaleźli się wśród najuczciwszych w jakimś tam rankingu.

Technicy Magicy
Technicy Magicy
1 rok temu
Reply to  Jaga

kręcenie lodów bardzo techniczne stwierdzenie

7777
7777
1 rok temu

Strazak

Elek
Elek
1 rok temu

Wreszcie robotnik bardziej szanowany od rozleniwionego roszczeniowego nauczyciela, który wykonuje pracę mało efektywną. Dziwi mnie tyylko, że lekarz, który wszedzie na swiecie jest nr 1 w Polsce dopiero poza podium.
Natomiast strażak to chyba przesada zwazywszy,że po 15 latach ma emeryturkę z naszych podatków.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Elek

Chłopczyku widać, że szkoła była dla ciebie obca. Ale też widać, że masz problemy zdrowotne. A do straży cię miernoto nie przyjęli. Jakbyś się orjętował pisiorze to byś wiedział, że strażacy odchodzą wypracowując pełna emeryturę i nie po 15 latach jak piszesz bo to się nikomu nie opłaca (propaganda pisiorów gdy strażacy protestowali). Weź lepiej łopatę i rób to na czym się doskonale znasz.
***** ***

Eryk
Eryk
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Bzdury piszesz! Strażacy to mundurówka tak jak policja i wojsko. Mam znajomego stra zaka, który odszedł na emeryturę po 15 latach pracy w straży pożarnej. Teraz pracuje na czarno bo uważa, że emeryturę już wypracował. A że będzie mieć niską emeryturę, niekoniecznie. Co chwilę słyszymy, że PiS będzie się opiekował tymi co mają niską emeryturę. Tylko, że dlaczego mają niską emeryturę to można wywnioskować z powyższego przykładu.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Eryk

No i bzdury piszesz, bo ja napisałem, że po 15 latach się nie opłaca odejść, a Twój znajomy to leser i się robić mu nie chciało. Po tych 15 latach to raczej mały zasiłek. Możliwość odejścia na emerytura nie równa się z odejściem na nią.

Wina Tuska
Wina Tuska
1 rok temu
Reply to  ***** ***

dziwne czasy, w których zdrowy rozsądek jest towarem deficytowym… ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Salvolini
Salvolini
1 rok temu
Reply to  ***** ***

do ****** widzę, że cenisz sobie nauczycieli. To może napisz ilu daje płatne korepetycje a ilu płaci od ich udzielania podatki. Następna kwestia etyczna to jak to jest czy przypadkiem nauczyciel i jego koledzy nie wysila się w szkole po to żeby mieć klientów na płatne korepetycje? A może jesteś jednym z nich.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Salvolini

Żeby nie nauczyciele to byś nie wiedział jak te bzdury napisać. Nie nie jestem nauczycielem, ale z tego co wiem to mały procent z nich udziela korepetycji. I być może jak piszesz robią to celowo. Znam za to nauczycieli którzy swoją wiedzę przekazują tylko i wyłącznie na lekcjach. Inna sprawa to nie wszyscy tą wiedzę chcą posiąść, a potem rodzic szaleje, że dziecko przez nauczyciela leń lub głąb i stara się załatwić mu korki, że niby mu to pomoże.

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Elek

No cóż… lekarze zapracowali „bardzo uczciwie” na takie poważanie.
Jaki stosunek do wykonywanego zawodu, taki i szacunek do człowieka (nie mówię, że wszyscy, ale większość).
Moim zdaniem i tek lekarz znajduje się w tym rankingu za wysoko

Last edited 1 rok temu by Jaga
???Gość
???Gość
1 rok temu
Reply to  Jaga

żeby lekarz został lekarzem ,nauczyciel miał w tym swój ogromny udział .Nikt nie staje się fachowcem w żadnej dziedzinie gdyby nie nauczyciele .Doceńcie ten zawód.

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  ???Gość

Ja nic nie pisałam na temat nauczycieli, tylko na temat lekarzy.
Jeśli zaś chcesz poznać moje zdanie o nauczycielach, to proszę bardzo:
nauczyciele też sobie sami zapracowali na „szacunek” czyli brak szacunku w społeczeństwie.
Kiedyś zawód nauczyciela był ceniony, a sam nauczyciel był szanowany, bo było mało wykształconych ludzi, a nauczyciele przykładali się do swojej pracy. Ponadto wykształcenie wyższe było efektem nauki, a nie efektem zapłaty czesnego.

???Gość
???Gość
1 rok temu
Reply to  Elek

Może ten” rozleniwiony ” nauczyciel musiał wyuczyć tych pseudo fachowców .Gdzie bylibyście gdyby nie nauczyciele ?

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x