Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poseł, promesa i pieniądze


Poseł Anna Cicholska (PiS) odwiedziła wczoraj mławskie starostwo. Przywiozła ze sobą promesę na przyznane powiatowi mławskiemu dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat otrzymał łącznie   niemal 10 mln zł (w tym roku 4,9 mln) na rozbudowę drogi powiatowej  na odcinku Radzanów – Drzazga wraz z mostem na rzece Wkra”.


Pani poseł podkreśliła dobre przygotowywanie przez powiat wniosków, co zaowocowało m.in. przyznaniem dofinansowania na kilka wcześniejszych projektów drogowych.  Podkreśliła również, że te projekty są realizowane nie tylko w samej Mławie, ale też w gminach.  

– Dziękuję pani poseł za te kilkanaście milionów złotych i wsparcie naszego powiatu – mówił starosta Jerzy Rakowski wręczając w podziękowaniu symboliczne kwiaty.

– Fundusz Dróg Samorządowych jest chyba najlepszym z programów jaki powstał od początku funkcjonowania powiatów. Wiemy w jakim stanie są drogi powiatowe. Bez tego funduszu, bez tego wsparcia nie byłyby możliwe do realizacji tego typu zadania – mówił z kolei Witold Okumski, członek zarządu powiatu i mieszkaniec Radzanowa.

red.

O przyznanych środkach pisaliśmy już TUTAJ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 4 votes
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimus
Anonimus
3 lata temu

Te pieniądze należały się jak psu buda. Nie potrzeba przy tym się fotografować i robić imprezy. Ale cóż nieroby muszą się afiszować.
J384Ć P15

Last edited 3 lata temu by Anonimus
Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Anonimus

Teraz wszystko dla poklasku, ale jak widać to przynosi efekty i to całkiem wymierne. Większość ogląda tylko tvpis kurskiego i słyszy oraz widzi co rządzący dobrego robią, jak pieniążki rozdają itp. i pisiory mają III kadencję w kieszeni. Teraz już dzielą pieniądze z Unii, której nie znoszą, nie cierpią, ale pełnymi garściami z niej czerpią. Dzielą już te pieniądze, których nie jeszcze otrzymali. Dbają o swój największy elektorat, któremu mogą wcisnąć wszystko.

Do anona
Do anona
3 lata temu
Reply to  Anonimus

Trzeba, żeby taki malutki człowiek jak nie powiedział, że przez 5 lat nic nie zrobili. Skoro dostają kasę to ktoś musiał zlecić dokumentację w drodze przetargu, czuwać nad zakresem merytorycznym, ktoś musiał napisać wniosek. Następnie ktoś będzie musiał przygotować przetarg, czuwać nad przebiegiem inwestycji. Potem ktoś będzie musiał ten wniosek rozliczyć itd. Jak widać nierobami nie są. Za to ty piszesz bzdety i uważasz się za kozaka bo piszesz J384Ć P15.

Anonimus
Anonimus
3 lata temu
Reply to  Do anona

Nie muszą robić przy tym imprezy. Dobrze, ze klechy nie zaprosili żeby to promesę poświęcił.
J384Ć P15

Do anusa
Do anusa
3 lata temu
Reply to  Anonimus

Za J384Ć P0 i PśL nie do pomyślenia było by powiat mławski taką kwotę otrzymał. Nie lubię zakłamywania rzeczywistości, a ty w takiej żyjesz. Dla twojego dobra odsyłam do list rankingowych zarówno P0 o PśL byś porównał kwoty. Specjalnie nie dam ci linków. Poszukaj sam wtedy zobaczysz różnice. Jebaj PiS ale konstruktywnie. W tym momencie to zwykle czepianie sie. Nawet gdyby PiS powiedział że ziemia okrągła to też byś to podważał. Masz strój clowna?

Anonimus
Anonimus
3 lata temu
Reply to  Do anusa

A ja widzę rozdawnictwo pieniędzy, których w budżecie państwa nie ma. Nasze wnuki jeszcze będą to spłacać, bo P15 musi wygrać wybory. Tylko jakim kosztem. Żeby coś rozdawać to trzeba mieć, a nie zaciągać pożyczki. Gdzie jest te złoto co tak hucznie przyleciało. Poszlo na pałacyki Bajtka, Pinokia czy dla obsadzana stanowisk rodziną. A może zapłacili nimi za respiratory, maseczki dla narciarza. Komuna wróciła. I tacy jak ty będą klaskać tym I-szym sekretarzom, być może i ty masz w tym udział.
J384Ć P15

Ozi
Ozi
3 lata temu
Reply to  Anonimus

Unia ma, Unia da.
W ramach Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności Polska będzie miała do dyspozycji ok. 58,1 mld euro*, w tym:

23,9 mld euro w formie dotacji,
34,2 mld euro w pożyczkach.
Pieniądze UE ma również z naszych składek. Tylko to jest przysłowiowe dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Elek
Elek
3 lata temu

Szkoda, że nie przywiozła dawno obiecanej promesy na tunel pod linią kolejową w Mławie.

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Elek

Tak, obiecanki cacanki a głupiemu radość.
Razem z promesą na tunel powinna przywieźć jeszcze kopię ustawy odorowej podpisanej przez długopisa – też obiecał i to jeszcze w 2015 roku czyli już 6 lat minęło.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Jaga

Najważniejszą promesę złożył p. minister Wąsik na zebraniu z miszkancami na kolejowej wtedy nawet burmistrz Miasta Mława miał mało do powiedzenia gdyż p. Wąsik mówił bardzo dobrze i dużo tylko dziś już mało kto pamięta, gdzie się podziała p. SASIAK dlaczego jest taka cisza p. Burchacki powinien być też aktywny w tym temacie to przecież program wyborczy z czym się teraz utożsamiacie fałsz i cynizm byle bliżej koryta i dieta do kieszeni.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x