Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamięć o św. Janie Pawle II jest w Mławie pielęgnowana


W dwóch mławskich parafiach, w przeddzień 101. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II odbyły się uroczystości z udziałem  arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, sekretarza dwóch papieży, obecnie metropolity lwowskiego obrządku łacińskiego.  Parafia M.B Królowej Polski otrzymała relikwie pierwszego stopnia świętego Jana Pawła II, w parafii św. Stanisława BM wierni uczestniczyli w mszy św. i spotkali się pod pomnikiem Papieża – Polaka.


 Abp Mokrzycki, miał gościć w Mławie już w ubiegłym roku, w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Te plany pokrzyżował koronawirus. Teraz ta wizyta doszła do skutku.

Jej pierwszym elementem było wprowadzenie relikwii pierwszego stopnia  św. Jana Pawła II do kościoła parafii MBKP i wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie arcybiskup obejrzał Salę Papieską w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Abp Mokrzycki wygłosił też homilię na temat roli pontyfikatu św. Jana Pawła II, podczas celebrowanej w kościele pw. Św. Trójcy mszy św.  Tu z rąk zarządu  Stowarzyszenia „Pontyfikat Papieża Jana Pawła II” otrzymał miniaturę pomnika Jana Pawła II w Mławie i stypendium ufundowane dla kleryka Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie. Po zakończeniu mszy odpowiadał na pytania związane z jego posługą dla papieża Jana Pawła II. Tę część wizyty zakończyło spotkanie przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i wspólnie zaśpiewano tradycyjną pieśń „Barkę”.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x