Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Są środki na opiekę wytchnieniową i asystentów osoby niepełnosprawnej


Prawie 148 tys. zł z Funduszu Solidarnościowego trafi do osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów. W ramach tych środków realizowane będą dwa programy: „Opieka wytchnieniowa” oraz „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.


Na realizację zadania w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycji 2021 – Miastu Mława przyznano 28 800 zł. Środki te będą mogły być wykorzystane na świadczenia usługi opieki wytchnieniowej dla członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi – poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

119 080 zł Wojewoda Mazowiecki przyznał Miastu Mława na realizację zadania w ramach Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Usługi asystenta są ogólnodostępnym wsparciem dla dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji; a także dla osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie Ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 426 z późn. zm.) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionych.

Osoby, które chciałyby skorzystać z programów bądź świadczyć usługi opiekuna wytchnieniowego lub asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej są proszone o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie pod numerem tel. 23 654 35 60 do 28 maja 2021 r.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x