Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To niepowtarzalna okazja by obejrzeć Muzeum Policji


Już po raz siódmy Komenda Główna Policji będzie brała udział w „Nocy Muzeów” i przygotowała dla zwiedzających wyjątkowy, wirtualny spacer. Po raz pierwszy można będzie zwiedzić Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji. Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów wrażeń i niezwykłych przeżyć z pewnością będzie możliwość zobaczenia eksponatów należących do Komendy Głównej Policji oraz tych użyczonych z prywatnych zbiorów.

Będzie można zobaczyć m.in.: repliki przedwojennych mundurów, broń będącą na wyposażeniu Policji Państwowej, krzesło do wykonywania zdjęć sygnalitycznych oraz zestaw do badań daktyloskopijnych, które to wykorzystywane były przez policjantów Policji Państwowej, czy też największy eksponat pod względem gabarytowym, który znajduje się w muzeum – oryginalną łódź z ubiegłego wieku będącą na wyposażeniu Komisariatu Rzecznego Policji. W tym miejscu warto dodać, że obecnie w muzeum prezentowana jest wystawa czasowa poświęcona policyjnemu lotnictwu – w tym m.in. fotografie przedstawiające policyjne samoloty podczas szkoleń, akcji prewencyjnych czy pierwszych podniebnych lotów.

Ciekawostką dla pasjonatów historii Policji z pewnością będzie również możliwość zajrzenia do zrekonstruowanego gabinetu gen. insp. Kordiana Józefa Zamorskiego, ostatniego komendanta Policji Państwowej.

Policjanci oprowadzą też po obiektach Komendy Głównej Policji, które na co dzień dostępne są jedynie dla nielicznych. Jeśli więc chcecie zobaczyć, jak współcześnie wygląda gabinet Komendanta Głównego Policji lub salę, w której odbywają się najważniejsze narady kierownictwa polskiej Policji, czyli salę im. Generałów Polskiej Policji, to koniecznie trzeba zobaczyć tę transmisję.

Kiedy? Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku o godz. 18.00.

Gdzie? Przed ekranami komputerów, telefonów czy też telewizorów.

Wirtualny spacer znajdziecie na profilach społecznościowych: facebook.com/PolicjaPL, instagram.com/policja_kgp oraz youtube.com/polska policja

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x