Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Parafia Świętej Rodziny w Mławie świętowała jubileusz 20-lecia istnienia


Mszą świętą dziękczynna i wieczornym Apelem Fatimskim uczciła parafia Świętej Rodziny w Mławie jubileusz 20-lecia istnienia. W uroczystości uczestniczył ks. biskup Piotr Libera.


Biskup Libera mówiąc o zagrożeniach, przestrzegał przed „apostazja sytego człowieka Zachodu”, który odchodząc od wiary i Kościoła rezygnuje z dziedzictwa chrześcijańskiego, wstydzi się zewnętrznych oznak wiary czy miesza małżeństwo z grzesznymi relacjami homoseksualnymi. Pasterz Płockiej Diecezji życzył też zebranym, aby parafia pod płaszczem Matki Bożej Fatimskiej rozwijała się pomyślnie w następnych latach.

Z okazji jubileuszu parafii Świętej Rodziny wierni wzięli też udział w wieczornym Apelu Jasnogórskim.Proboszcz parafii ks. kan.  Sławomir Kowalski podziękował kilkudziesięciu osobom zaangażowanym w życie parafii, wręczając im listy i pamiątkowe wizerunki Świętej Rodziny.

red.

Przypomnijmy:
24 listopada 2000 r. wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie ks. Sławomir Kowalski, został oddelegowany do tworzenia nowej parafii. Do maja 2001 r. powstała kaplica, która spełniała funkcję dotychczasowego kościoła (obecnie na jej miejscu stoi budynek przedszkola katolickiego). 13 maja 2001 r. biskup płocki Stanisław Wielgus erygował parafię pw. Świętej Rodziny, a ks. Sławomira Kowalskiego mianował jej proboszczem.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Yureck
Yureck
3 lata temu

A gdzie maseczki u osób w pierwszym rzędzie i tylko???

Obywatelka
Obywatelka
3 lata temu
Reply to  Yureck

W tej parafii maski to fikcja…

Mao
Mao
3 lata temu
Reply to  Yureck

Maseczki,masunie są…ale dla ,,myślacych inaczej,, tzn.z polska odpowiadając dla glupcow.Załóż kubełek na glówkę.

Pikutek
Pikutek
3 lata temu

Pamiętam że był tam jakiś wypadek że ktoś trafił na szycie do Ciechanowa… wie ktoś może co to było bo bo to było tak dawno…

z bliska
z bliska
3 lata temu

Powinniśmy także pamiętać że ta parafia powstała dzięki rozmowom i zabiegom, byłego BURMISTRZA MŁAWY—HENRYKA ANTCZAKA !!!

Z po
Z po
3 lata temu
Reply to  z bliska

Toc on z PSL !!!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x