Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pies pogryzł 9-latką jeżdżącą rowerem. Właścicielka psa z mandatem


Brak kontroli nad psami i niewłaściwe ich trzymanie przez właścicieli, może skończyć się pogryzieniem przez nie osób postronnych. Przykładem tego jest wydarzenie, do którego doszło w poniedziałek (10 maja) popołudniu na ul. Grunwaldzkiej w Płońsku.


Przed jednym z bloków przebywało w tym czasie kilkoro dzieci razem z opiekunami. W pewnym momencie jeżdżącą na rowerze 9-latkę zaatakował pies, który biegał luzem, bez nadzoru. Dziecko ugryzione zostało przez niego w nogę. Mama dziewczynki zabrała ją do szpitala, gdzie rana została opatrzona.

Interweniujący na miejscu policjanci ustalili właścicielkę czworonoga. Kobieta twierdziła, że pies uciekł z jej mieszkania, o czym nawet nie wiedziała. Ukarana została przez funkcjonariuszy 500 zł mandatem. Dodatkowo w płońskiej komendzie prowadzone są czynności wyjaśniające, gdyż kobieta nie okazała funkcjonariuszom dokumentu potwierdzającego zaszczepienie swojego pupila przeciwko wściekliźnie.

Policjanci przypominają, że utrzymywanie czworonoga wiąże się nie tylko z przyjemnościami, ale też obowiązkami i odpowiedzialnością za jego zachowanie. Właściciel zobowiązany jest do zapewnienia ochrony przed zagrożeniami lub uciążliwością dla ludzi ze strony tych zwierząt. Swojego czworonoga powinien wyprowadzać na smyczy i w kagańcu oraz uprzątać po nim nieczystości. Każdy, nawet najłagodniejszy i najmądrzejszy pies może się czymś rozdrażnić i w najmniej oczekiwanym momencie kogoś zaatakować czy ugryźć.

Przypominamy też, że prawo nakłada na właściciela psa obowiązek szczepienia przeciwko wściekliźnie. Niedopełnienie obowiązku szczepienia psa jest zagrożone grzywną, a nawet karą aresztu lub ograniczenia wolności.

Wysokość grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia (art. 77 §. 1 Kodeksu wykroczeń) wynosi od 50 do 250 złotych. Natomiast przy kwalifikowanej postaci „psiego” wykroczenia, czyli niezachowania zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka wysokość mandatu to 500 zł.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Za rodzinę.
Za rodzinę.
3 lata temu

Rozerwał bym mu szczękę bez zastanowienia.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Mandat powinien być minimum 5000 zł. Do tego odpowiednie odszkodowanie dla dziecka za ból i traumę jakie będzie miało do końca życia. Zwrócić właścicielowi psa, że pies bez kagańca lub bez smyczy to jeszcze się oburza. Większość właścicieli psów nie dorosło do tego by mieć psa.

Last edited 3 lata temu by Mieszkaniec
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x