Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowa montownia podzespołów dla LG już w budowie


Trwa budowa nowej montowni podzespołów na rogu ulic Gdyńskiej i Ligi Obrony Kraju. Inwestorem jest spółka Korea Plastic Industry z Gliwic. Firma ma być kooperantem dla LG.


Według wydanego przez starostę pozwolenia na budowę, wielkość hali produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalno-biurowym, będzie mieć 3631,20 m kw. całkowitej powierzchni zabudowy. Wysokość hali w attyce, wyniesie 11 m. Projektowana hala będzie obiektem jednokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym o konstrukcji prefabrykowanej żelbetowej, stropodachu i lekkiej obudowie z płyt warstwowych i elementów prefabrykowanych betonowych (podwaliny). Głównym procesem technologicznym ma być wtryskowe formowanie tworzyw sztucznych.

Nowa inwestycja oznacza też nowe miejsca pracy. Na razie jednak inwestor nie chciał, ujawnić jakie zatrudnienie jest tu planowane.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
28 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Jak dla mnie trochę szok że w tym miejscu powstaje hala, myślałam że budują tam kolejne domki :(( szkoda

Olo
Olo
3 lata temu

Czy w Mławie ktoś planuje przestrzeń?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Olo

Tak – deweloperzy…

Jacek
Jacek
3 lata temu

Wystarczy sprawdzić kto był właścicielem działki i będzie wszystko wiadome

Były
Były
3 lata temu

Czy to jest dobra lokalizacja dla przemysłu ?
Bezpośrednie sąsiedztwo z nowym osiedlem mieszkaniowym i terenami rekreacyjnymi w kierunku Zalewu Ruda !
Trochę ekologicznej wyobraźni mławskich decydentów – Starosty i Burmistrza !
Za to na terenach przemysłowych po byłej Bazie PKS przy ul. „Grota” Roweckiego lokalizują Ci Panowie – osiedle mieszkaniowe !
Trochę wyobraźni i zastanowienia !

miki
miki
3 lata temu
Reply to  Były

co tam osiedle i zalew – nieważne
Baza PKS to tereny przemysłowe, i tak powinno zostać, ale brak planów miejscowych w p Mławie, powoduje ze w urzędzie nie patrzą na nic, tylko wydają to co chce deweloper, CBŚP trzeba zaprosić

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  miki

Z czegoś trzeba „godnie” żyć i dobrze zabezpieczyć na przyszłość siebie i rodzinę …

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Były

Do Zalewu Ruda jakieś 2 km, a więc spoko.
Do osiedla też jest jeszcze z 500 metrów. Lepsza montownia jak kurniki – nie przesadzajmy.
Ponadto Zalew Ruda jest byle jakim miejscem rekreacyjnym… brak ławek, brak placu zabaw dla dzieci, brak pomostu, woda jak w3 jakimś zaniedbanym bajorze.
Pani poseł Cicholska zdaje się, że coś obiecywała, ale zrobiła się wielka cisza i mławianie nadal nie mają godnego miejsca do wypoczynku, pomimo tego, że ich rodzice, dziadkowie czy też oni sami budowali ten zalew i byli z niego bardzo dumni. Teraz niestety… nie mamy czym się pochwalić: zalew – kicha, basen odkryty zlikwidowany,,,

Kmz
Kmz
3 lata temu
Reply to  Jaga

W sumie nad zalewem to brak jest wszystkiego. Gdyby nie komuna to nic by nie było.

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Kmz

Gdyby nie komuna to i zalewu by nie było

eeetam
eeetam
3 lata temu
Reply to  Kmz

Korea Północna na ciebie czeka

Iwo
Iwo
3 lata temu
Reply to  Były

Peryferie miast zawsze były dobrym terenem dla zakładów produkcyjnych. Nic w tym dziwnego. owszem mogliby trochę oddalić w stronę wiaduktu. Ale kto wie może tamten teren jest już sprzedany pod następną fabrykę. W Mławie zakładów z prostymi pracami jest po dostatkiem. Właśnie tym się różnimy od Ciechanowa, bo u nich powstaje mniej miejsc pracy ale za to lżejszej oraz takiej wymagającej większego myślenia. Cóż ale byłej stolicy pokomunistycznego tworu wojewódzkiego wszyscy chcą pomagać; posłanka, senator rodem z Warszawy (dla niego Pendolino) oraz Marszałek Województwa (-PSL), który co i raz lokuje w tym mieście przedsięwzięcia artystyczne i inne tego typu sprawy lekkie i przyjemne jak np. muzea, galerie wystawienniczo – artystyczne. Poza tym Ciechanowiak nie jest naiwnym frajerem i nie da się zagnać do pracy w fabryce. Woli codziennie dojeżdżać do pracy w Warszawie. Tam dla niego praca lżejsza bardziej rozwijająca i lepiej płatna co potwierdzają statystyki porównawcze dochodów mieszkańców Mławy i Ciechanowa.

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Iwo

Ha, ha, ha, posłanka, senator… Ciechanów ma sprawniejszego i bardziej operatywnego włodarza niż Mława, który dba o dobro mieszkańców, a nie o dobro deweloperów. Chce żeby mieszkańcom żyło się lepiej, przyjemniej, dba o zapewnienie im tak rozrywki na wysokim poziomie jak i godnego wypoczynku.
Poprzednicy Kosińskiego dbali o mieszkańców tak samo jak jak nasz burmistrz, czyli mówiąc krótko mieli mieszkańców w d…e. No ale przecież naszym mieszkańcom odpowiada taki stan rzeczy, Kowalewski już zapuścił korzenie w swój fotel i dobrze przyswoił sobie wiedzę z kim trzymać i pamięta o tych co wynieśli na piedestał.

Iwo
Iwo
3 lata temu
Reply to  Jaga

Wbrew pozorom Ciechanów nie ma sprawniejszego i bardziej operatywnego włodarza niż Mława. Prezydentowi z Ciechanowa, który jest wysokopartyjnym członkiem PSL pomaga wiceprezes PSL A. Struzik. Mławianom nie pomoże, pomimo tego, że radny W. chodzi obok niego jak na smyczy. Takie układy, włodarz miasta bez tzw. „pleców” niewiele może. W Ciechanowie też bardzo dbają o deweloperów. Tylko że tam stosunkowo do Mł. buduje się mniej klitek w blokach i mniej domów na kupie, bo nie ma fabryk i tylu robotników. Odnośnie wymiany burmistrza to się zgadzam pod warunkiem, że następcą nie będzie osoba z rekomendacją partii z logo zielonej kończyny.

Jaga
Jaga
3 lata temu
Reply to  Iwo

Moim zdaniem każdy lepszy od tego którego wystawiają deweloperzy, a to jakby nie było kilkanaście lat temu swojego kandydata na burmistrza przepchnęli deweloperzy i w każdej kampanii wyborczej także oni maczali swe paluchy. Skąd niby komitet wyborczy pana kowalewskiego miał pieniądze na tak bogatą kampanię wyborczą? Takiej kampanii wyborczej nie miał w Mławie ani PIS, ani PSL.

Normal
Normal
3 lata temu
Reply to  Iwo

I ten chwalony przez Ciebie Ciechanów na sporo wyższy poziom bezrobocia niż my. I nie bredź , że taki ciechanowian nie dałby się zagonić do takiej pracy bo oni baaaaedzo mocno zabiegali o to by LG powstało u nich. Również mocno się stawiali gdy firma HIT (poddostawca LG) wpadł na chwilowy pomysł przeniesienia ich do Mławy. A LG to nie tylko miejsca pracy na linii ale praca dla inżynierów, inż-automtyków itp. Oni przyjechali do.pracy do Mławy z różnych stron Polski, kupili mieszkania, założyli rodziny, budują się. Ciekawe co byś powiedział gdyby to u nich był taki LG? I jeszcze jedno , w C-nowie na początku tego wieku było prawie 48 tys mieszkańców a teraz jest 42900 razem z tymczasowymi. Jak myślisz , skąd to się bierze? Ludzie wyjeżdżają za pracą. U nas liczba mieszkańców w porówaniu z 2000r nie spadła mimo spadku urodzeń w całej Polsce. Trzymamy ten sam poziom +/- 2% zależnie od roku. Mieliśmy 18tys mniej mieszkańców a już niedługo różnica wyniesie 10 tys. Poczytaj portale ciechanowskie które napisały o spadku liczby mieszkańców, jak ludzie narzekają na brak pracy u nich. Skąd Ty jesteś ???? Z Ciechanowa?

Iwo
Iwo
3 lata temu
Reply to  Normal

Bezrobocie C. ma większe bo ludzie nie są chętni do podejmowania takiej prostej pracy, w przeciwieństwie do Mł.
Chodzi o ludzi a nie instytucje. Instytucje zabiegały ale ludzie mają w d. takie fabryczne prace. Akurat z Mł. inżynierów pracuje tylu, że można ich policzyć na palcach. To zrozumiałe, że po ciechanowskim cambridge nie chcą zatrudniać do LG. W Mł. pomimo takich inwestycji ludzi nie przybywa. A ostatnio jednak trochę spadła [patrz dane statystyczne a nie subiektywne]. Ukraińcy fikcyjnie poprawiają statystyki. Wniosek z tego taki, że to ludzie głównie ze wsi pracują w LG. Z Ciechanowa ludzie wyjeżdżają za pracą na poziomie ich ambicji i aspiracji. W Mł. siedzą i harują w fabrykach. Mława to miasto robotnicze. Ciechanowianie narzekają na brak pracy ale nie oczekują pracy w drelichach, tak jak to ma miejsce w przypadku Mławian.

Wiesiek
Wiesiek
3 lata temu
Reply to  Iwo

Iwo,
Jesteś głup…sz…,y niż myślałem. Ten powyższy wpis jest śmieszny . Tam nie mają takiej pracy by ją podjąć. Podjedź kiedyś do dzielnicy przemysłowej i zobacz ile ile aut na WCI nie tylko pod LG ale też pod Wipaszem czy XLEnergy. Gdyby byli tacy inteligenci to nie podejmowaliby u nas pracy. Tak, tak, ja wiem , że część z nich to powiat a nie samo miasto. Ale dlaczego w takim razie nie pracują z Ciechanowie? Bo tam nie ma pracy i ludzie wyjeżdżają. A co do liczby mieszkańców to jak operujesz liczbami to w porównaniu z poprzednim rokiem u nas minimalnie wzrosła. Trzymaj się faktów a nie zaglądasz na jakieś archiwalne strony. Ciebie Ciechanowiaku to niech martwi to , że za 3-4 lata będziecie mieli już poniżej 40 tys. No, chyba, że mister Prezydent będzie chciał wciągnąć jakąś wioskę ale gmina powie…NIE!!! Dodam jeszcze, że tam cały czas są oferty inwestycyjne dla nowych firm. I co? Nikt nie zainwestował. A dlaczego ? Bo musi być jeszcze odpowiedni dojazd, dobra, szybka droga. Na Ciechanów nikt nie patrzy. Bezrobocie w ciechanowskim – blisko 10%, w mławskim – 6%. A tak dla porównania, powiat suwalski 5,6%. Dlaczego inwestorzy inwestują w 70-cio tys Suwałkach a nie w 40 tys C-nowie? Pewnie to przez tą inteligencję……Swoją drogą fenomen. Dalekie Suwałki rozwinęły się do prawie 70 tys z dużymi zakładami pracy a Ciechanów 42tys., Miasto w centrum Polski, przy uczęszczanej kolei, byłe wojewódzkie….. Brawo, tylko przyklasnąć. Zejdź ze sceny człowieku

kos
kos
3 lata temu
Reply to  Normal

Święte słowa.
Mało kto wie jakie świnki podkładali ciechanowiaki ( ci na górze) , żeby Niemczycki otwierając wcześniej Curtis otworzył tą fabrykę u nich. A LG to już pokłosie powstania Curtisu. Aaaaa, pamiętam, że bardzo chcieli też, nawet interweniowali u wyższych władz wojewódzkich, żeby Archiwum Państwowe przenieść do nich. No bo jak to tak? Mława kontroluje archiwa w urzędach, sądach i szkołach ciechanowskich? To nie przystoi!!! To było wtedy, kiedy był remont archiwum i tymczasowo była siedziba w bloku na rogu St Rynku i Warszawskiej a same papiery przełożone do Nidzicy. Tak więc drogi Iwo, Ty tak nie broń tych…… Przemilczę….

7777
7777
3 lata temu

Bedzie nowa praca za 2800 bruto zapraszamy ,jak zyc?

Normal
Normal
3 lata temu
Reply to  7777

Nie musisz tam pracować. Pójdą ci, którzy będą potrzebowali pracy nawet za takie pieniądze albo Ukraińcy, Białorusini lub Indonezyjczycy. A jak nie znajdą ludzi do pracy to ich sprawa. Tak więc……to nie Twój problem bo Ty pracujesz za 5000 brutto plus premia uznaniowa.

Mmmmmm
Mmmmmm
3 lata temu
Reply to  7777

No lepsze te 2800 brutto niż siedzenie na dupie na zasiłkach z mopsu…
To nie od nas zależy jaka jest płaca w takich zakładach pracy a najważniejsze że są miejsca pracy i można iść i pracowac

Ojciec BedoeSa 3000
Ojciec BedoeSa 3000
3 lata temu
Reply to  Mmmmmm

Nowoczesna forma niewolnictwa.

Ela
Ela
3 lata temu
Reply to  7777

Otwórz swoją firmę i płać ludziom nawet po 10 000 brutto 🙂

Iwo
Iwo
3 lata temu
Reply to  Ela

Wystarczy, że nie będę zmieniał co roku auta na nowe i będzie na godziwą płacę dla pracowników, którzy produkują produkty, za które po wyeksportowaniu na Zachód otrzymuję zapłatę Zachodnią a im chcą przedsiębiorcy nadal płacić płacę wschodnią.

Obiektywny patriota
Obiektywny patriota
3 lata temu
Reply to  Iwo

W samo sedno. Ale owieczki będą się cieszyć, że jest „praca”. Uważam, że to wina właśnie takich ludzi. Masowy bunt, masowe negocjacje i zmiękliby. Trzeba cisnąć o swoje tak jak oni wyciskają z ludzi. 2800 brutto przy obecnym poziomie inflacji – niewolnictwo XXI wieku.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  7777

Będzie nowa praca… ale nie dla ciebie Polaczku, dla Gruzinów, Ukraińców i wielu innych nacji o zupełnie innej karnacji.

Last edited 3 lata temu by Anonim
Gerard
Gerard
3 lata temu
Reply to  7777

Ludność wiejska ucieszy się. Im się to opłaci. Dorobi sobie hodując świniaczka i kurki. Tak, że bilans będzie bardziej dodatni niż dla tych z Mławy.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x