Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chwila nieuwagi, a skutki mogą być tragiczne


Co roku na naszych drogach dochodzi do wypadków czy kolizji z udziałem zwierząt, które zwykle nagle pojawiają się na drodze. Najczęściej są to zwierzęta leśne, choć zdarza się, że również domowe. Policja apeluje, aby wszyscy kierowcy wjeżdżając w tereny leśne pamiętali zachowaniu szczególnej ostrożności.

Przypomnijmy:

– dzikie zwierzęta najbardziej aktywne są o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu,
– zwracajmy uwagę na pobocza gdyż mogą znajdować się tam zwierzęta gotowe, by wejść na  drogę,
– zwierzę oślepione przez światła reflektorów często zatrzymują się i stają w bezruchu,
– widzisz zwierzę na drodze – użyj klaksonu. Pamiętaj, że sarna, jeleń czy wilk to zwierzęta, które żyją w stadach – za jednym mogą podążać kolejne,
– zwracaj uwagę na znaki i dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych  jest przeważnie nadmierna prędkość, tych z udziałem dzikich zwierząt również, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zwiększa dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta.

źródło: policja.pl

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x