Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od 10 maja, osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych


Od 10 maja, osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności będą miały pierwszeństwo w punktach szczepień powszechnych. Taka osoba wraz z opiekunem nie będzie musiała umawiać się na termin.


Również 10 maja br. rozpoczną się szczepienia przeciw Covid-19 w ośrodkach opieki i aktywności osób niepełnosprawnych, czyli w warsztatach terapii zajęciowej, w zakładach aktywności zawodowej, w środowiskowych domach samopomocy, centrach integracji społecznej czy klubach integracji społecznej. Te wszystkie podmioty będą mogły zwracać się, czy to do punktu prowadzącego szczepienia, czy to do mobilnych jednostek szczepień, zamawiać szczepienie nie tylko dla swoich podopiecznych, ale również dla opiekunów tych osób oraz wszystkich pracowników takich jednostek. Zamówienia na szczepionki dla tych placówek będą traktowane priorytetowo przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

źródło: gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jal
Jal
3 lata temu

Do takich osób powinny przyjeżdżać pielegniarki i szczepić na miejscu. A takie rozwiązania wprowadzają wyłącznie chaos, bo ktoś umówiony może nie otrzymać szczepionki. Naprawdę nie rozumie czemu czemu męczyć osoby niepełnosprawne skoro można je zaszczepić we własnym domu i tak powinno to wyglądać. Zwłaszcza biorąc przykład Mławy punkt szczepień powszechnych będzie zlokalizowany na końcu Mławy co zapewne utrudni to jeszcze bardziej.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x