Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pierwszy w Polsce ekran mgłowy atrakcją Parku Nauki w Ciechanowie


Park Nauki Torus w Ciechanowie znów czynny.  Na zwiedzających czeka technologiczna nowość, czyli interaktywny ekran mgłowy. Już można rezerwować bilety.

Czas zamknięcia parku w czasie rządowych ograniczeń wobec pandemii wykorzystano, aby wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę dla mieszkańców oraz turystów.

Na wystawie stałej w Parku Nauki Torus będzie można zobaczyć na żywo, dotknąć i wypróbować jedno z najnowszych rozwiązań technologicznych współczesnego świata multimediów.

Park Nauki Torus jest pierwszą taką instytucją w Polsce, w której zainstalowano ekran mgłowy umożliwiający interaktywne kształtowanie jego zawartości. To rozwiązanie oparte na opatentowanym pomyśle polskiej firmy specjalizującej się w wyświetlaniu hologramów.

Ekran to ponad 5 m2 powierzchni, która w całości wykorzystywana jest do interakcji z użytkownikiem. Urządzenie pozwala na wyświetlanie obrazów w powietrzu na bardzo cienkiej warstwie suchej mgły. Rozwiązanie to pozwala widzowi przechodzić przez ekran, dotykać go, a przede wszystkim wchodzić z nim w interakcje i poprzez dotyk mieć wpływ na to, co wyświetla.

Dzięki projekcji na mgle można dokładnie obejrzeć konstrukcję wieży ciśnień i samodzielnie przekręcić jej wizualizację tak, aby zajrzeć do Torusa z góry. Wśród dostępnych dla turystów aplikacji znajdują się też interaktywne gry oraz możliwość obejrzenia fotografii i filmów o mieście. Starsze dzieci będą mogły bez użycia dodatkowych kontrolerów budować wirtualny rurociąg, a młodsze zbierać na czas multimedialne słoiczki z ratuszowym miodem.

źródło: UM Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x