Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone


Państwo Leokadia i Władysław Jarzębscy, Halina i Andrzej Kalinowscy, Maria i Marek Chlastoszowie oraz Barbara i Stanisław Węgierscy są w związkach małżeńskich od co najmniej pięćdziesięciu lat. Z tej okazji medale za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta RP wręczył im Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Legitymacje potwierdzające ich nadanie przekazała Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Mławie Marzena Lipińska.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne, pary przyjmowały gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności na oddzielnych spotkaniach w gabinecie burmistrza. Zapytani o receptę na tak długi, szczęśliwy związek, dostojni jubilaci podawali wiele cennych rad wynikających z własnych doświadczeń. Jak mówili, przede wszystkim trzeba mieć do siebie szacunek i zaufanie, być empatycznym, wyrozumiałym i tolerancyjnym, a także uzupełniać się wzajemnie i troszczyć się o siebie. Przede wszystkim jednak: – Trzeba chcieć! – podkreślali z uśmiechem państwo Chlastoszowie.

Urząd przypomina, że osoby zamieszkałe na terenie miasta, które przeżyły przynajmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim i są zainteresowane otrzymaniem medalu za długoletnie pożycie małżeńskie, mogą się zgłaszać do tutejszego Urzędu Stanu Cywilnego (w parku miejskim). Ważne, by zabrać ze sobą dowody osobiste, w celu sporządzenia wniosku do Prezydenta RP o przyznanie medalu. Jubilatów mogą również zgłaszać osoby z rodziny.

źródło i foto: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Janekaa
Janekaa
1 miesiąc temu

Bunio ty zamiast wręczać medale to zacznij latać dziury w Mławie, bo jazda po tej wsi to jedna wielka tragedia. Wiem, że tobie to nie przeszkadza, bo zawieszenie naprawisz na koszt podatników, ale ja przez te dziury straciłem 2 plomby w zębie. Postaraj się chociaż trochę to ostatnia twoja kadencja, wykaz się jak nigdy. Mam nadzieję, że czytasz to.

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu

MAMY –56 lat pożycia małżeńskiego !!!—-ALE / ???? DOPÓKI PREZYDENTEM –BĘDZIE OBECNIE URZĘDUJĄCY—- ANDRZEJ DUDA—- to nie zgłosimy się po to odznaczenie, ani nikt nas nie zgłosi z rodziny, a to dlatego że URZĘDUJĄCY PREZYDENT NIE JEST NASZYM PREZYDENTEM !!!!! lecz jest PREZYDENTEM na usługach PIS !!!!

Czytelnik
Czytelnik
1 miesiąc temu
Reply to  z bliska

A dodatkowe pieniążki przyjmujecie ? Też są od tego Prezydenta

gaka
gaka
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

no nie są od Prezydenta tylko od nas wszystkich bo Prezydent ze swojej kieszeni ich nie płaci chyba że o czymś nie wiemy

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Durniu–te dodatkowe pieniazki nie sa od PREZYDENTA, bo Przydent w tym temacie, mogl zlozyc jedynie swoj podpis, po to tam jest aby byc na uslugach PIS I KACZYNSKIEGO, jsli tego nue pojmujeszto jestes mocno ograniczony, na ogladasz sie TVP KURSKIEGO, ipleciesz bzdury, bo JACUS powiedzual ze CIEMNY LUD WSZYSTKO KUPI, — no i przez twoje rozumowanie hestes w tej grupie, powinienes wirdziec, ze ta szczujnia jest finansowana, z BUDZETU PANSTWA w kwocie 2 miliardow zlotych, i to sa twoje i moje pieniadze.

BLM
BLM
1 miesiąc temu
Reply to  z bliska

jasne … pokrętna logika rodem z PRLu

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  BLM

Mysle ze na takiego DURNIA, to nawet slunac nue warto, to nie jest PRL, to jest PIS, jeszcze xi ro uwuelbianue tych baranow pusowskich bokiem wyjdzie.

BLM
BLM
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

gdzie tam nie wezmą , wezmą i jeszcze oplują …

Anonim
Anonim
1 miesiąc temu
Reply to  BLM

Ciebie też.

Jaga
Jaga
1 miesiąc temu
Reply to  Czytelnik

Prezydent rozdaje pieniądze? Ciebie nieźle po.rąbało jeśli tak twierdzisz, albo tvpis wyprało Ci do cna szare komórki.
Zapamiętaj raz na zawsze, że tak rząd jak prezydent nigdy nie rozdają własnych pieniędzy.
Cudzymi pieniędzmi łatwo jest szastać. ZUS już odczuł to rozdawanictwo. Jeśli nie wierzysz to poszukaj sobie info, tylko nie w tvpis. Większość młodych ludzi do obecnie ustalonego wieku emerytalnego nawet nie zapracuje sobie na minimalna emeryturę, taki ten rząd dobry.

Jasnowidz
Jasnowidz
1 miesiąc temu
Reply to  z bliska

Każdy z poprzednich Prezydentów był również na usługach swoich partii, z których się wywodził. Różnica polega tylko i wyłącznie na elegancji wykonywania swojej pracy. To samo dotyczy telewizji. Jest to telewizja państwowa i jest obsadzana przez swoich, zawsze ale to zawsze, obiektywnych:). Tutaj sytuacja jest identyczna. Jej obraz jest więcej lub mniej nachalny ale to jest, był i będzie, organ rządowy. Nawet w USA jest telewizja państwowa ale tam jest to program marginalny, ponieważ nikt nie przywiązuje wagi, do wiadomości tam zawartych. Powiedzmy sobie również otwarcie, ze nie mamy żadnych elit politycznych i przez kolejne lata, będą one nieosiągalne. Dlatego zawsze skazani będziemy na mierność, w wydaniu prawo, centro lub lewicowym. Jeszcze w tym pięknym kraju, mamy możliwość rządów kleryków, co stało się w Iranie, bo po zniszczeniu opozycji, pozostali tylko tam oni :).
Dlatego nie warto pastwić się nad rządami kolejnych ugrupowań, bo z żadnego z nich nie będziemy mieć pożytku i tylko przez chwile, będziemy się napawać euforią po zmianie władzy. Po kilku miesiącach, zobaczymy jej znane oblicze, prawie bliźniaczo podobne do poprzedniego, pod innym szyldem ale z tymi samymi osobnikami.

BLM
BLM
1 miesiąc temu
Reply to  Jasnowidz

Przepiękny wpis. Można się rozejść…

z bliska
z bliska
1 miesiąc temu
Reply to  BLM

A czy ktos z nas yrzyma cie na tym portalu SPADAJ MIERNOTO,!!

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x