Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kwiaty pod Dębem Niepodległości


Miejskie obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja rozpoczęły się w poniedziałek (3 maja) o godzinie 12:00 Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego na Osiedlu Książąt Mazowieckich. Następnie uczestnicy przeszli do parku miejskiego, gdzie przy głazie pod Dębem Niepodległości złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów. Podczas uroczystości obecni byli m.in. parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu i miasta, przedstawiciele organizacji społecznych i partii politycznych.


Uroczystości odbyły się w prostej formule, bez przemówień i wystąpień. Na zakończenie burmistrz Sławomir Kowalewski rozdał obecnym znaczki z herbem Mławy na biało-czerwonym tle.

Przypomnijmy, obchodom towarzyszy wystawa czasowa przygotowana przez mławski oddział Archiwum Państwowego w Warszawie, poświęconą historii konstytucji uchwalonej w 1791 roku. Bogato ilustrowane plansze z ważnymi informacjami zostały zamontowane w dostępnym dla wszystkich miejscu – na ogrodzeniu parku miejskiego od strony ulicy Żeromskiego. Ekspozycję można oglądać w tym miejscu do 30 maja.

red.

fot.UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x