Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie „Ekonomika”  na praktykach zawodowych w Grecji


Po raz pierwszy młodzież z „Ekonomika” odbyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji. Wyjazd był możliwy dzięki przystąpieniu Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie do projektu „Ekonomista i handlowiec na europejskim rynku pracy”, dofinansowanego z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Projekt ten skierowany był do uczniów Technikum nr 4 o profilach: technik ekonomista i technik handlowiec. Łącznie zrekrutowano do wyjazdu 27 osób, zaś opiekę nad młodzieżą pełniło dwóch nauczycieli. Staż zawodowy w Grecji trwał od 12 do  23  kwietnia , a odbywał się w miejscowości Kalamaki i jej okolicach we wschodniej części Wyspy Zakinthos nad przepiękną zatoką Laganas.

Cały projekt miał na celu rozwijanie współpracy międzynarodowej w kształceniu zawodowym, jak też potwierdzenie jakości edukacyjnej naszej placówki oświatowej oraz poznanie praw dotyczących handlu w krajach Unii Europejskiej. Każdego dnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniach prowadzonych przez regionalnych przedstawicieli firm przyjmujących na staże zawodowe. Uczniowie o profilu technik ekonomista mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z przedsiębiorcą Grekasem Kastasem, który przedstawił młodzieży panujący system podatkowy i prawo pracy w Grecji. Pan Tsolakis Dimitris przedstawił analizę systemu ubezpieczeń oraz symulację ubezpieczenia majątkowego z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

Uczniowie o profilu technik handlowiec uczestniczyli w spotkaniu z właścicielem sklepów spożywczych panem Vagiosem Anastasiousem , gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy w handlu w regionie turystycznym (zakup, sprzedaż, podatki). Młodzież wysłuchała wykładu przedstawiciela innowacyjnej firmy Korres Cesmetics produkującej greckie kosmetyki.

Jak widać  działania  podczas stażu obejmowały szeroki zakres środków orientacji zawodowej, wsparcia w zakresie wejścia na rynek pracy, jak też przygotowanie zawodowe i szkolenie zawodowe w zakresie integracji i współpracy. Na szczególną uwagę zasługuje  doskonała organizacja części praktycznej, wyrabianie u naszych podopiecznych nawyków dokładności, sumienności i profesjonalizmu w pracy zawodowej. Podczas całego projektu młodzież miała możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego bowiem zajęcia, warsztaty prowadzone były w języku angielskim.

Na czas wolny przewidziano bogaty program kulturalny, który był okazją do zwiedzania i poznania kultury Grecji. Młodzież zwiedziła zamek Platamonas, Meteory (greckie klasztory) oraz Saloniki. Wycieczki te pozwoliły poznać kulturę Grecji i wywołały zachwyt architekturą krajobrazu. Oprócz wyjazdów poza hotel Golden Sun, gdzie przebywała młodzież wraz z opiekunami, brali udział w zawodach sportowych, turniejach wiedzy o Grecji, czy w spotkaniach towarzyskich, gdzie wspólnie poznawali i uczyli się tańców narodowych itp.

Dwutygodniowy pobyt w Grecji dostarczył niesamowitych wrażeń ale przede wszystkim grupa wróciła bogatsza o nową wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które wykorzysta podczas  dalszego kształcenia i późniejszej  pracy zawodowej. Praktyka ta z pewnością podniesie kwalifikacje zawodowe młodzieży, zwiększy atrakcyjność na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, bowiem uczestnicy otrzymali  certyfikaty, które mogą pozytywnie wpłynąć na dalsze życie zawodowe.

Staż ten jest początkiem działań naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+, bowiem kolejny wyjazd młodzieży z naszej szkoły zaplanowany jest na drugą połowę maja.

źródło i foto: ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
10 dni temu

No a po co na zdjeńciu nr 1 ta tencza.?? nie powinno sie takich zdjenć pokazywać normalnym ludzią.

Jaga
Jaga
10 dni temu
Reply to  Edward

😀 ha, ha, ha – dobre.
Popieram
Masz rację
Tęcza winna być zakazana.
Wszelkie zdjęcia z tęczą nawet w tle – usunięte z internetu.
To po prostu niedopuszczalne!… przynajmniej pislamie.

Nie rozumiem minusów pod tym komentarzem. Błędy? – no przecież wyznawca pisu to raczej człowiek prosty, bez wykształcenia i błędy to normalna rzecz… oby takie, a nie jak u długopisa, który pomylił insurekcję z rezurekcją.

tak
tak
10 dni temu
Reply to  Edward

ewidentnie masz ze sobą jakieś problemy, PiSiurze.

Anonimowo.
Anonimowo.
10 dni temu
Reply to  tak

Myślę, że to sarkazm.
Przeczytaj to jeszcze raz, tak z przymrużeniem oka. 😉

Yureck
Yureck
10 dni temu
Reply to  Edward

I dlatego PiS jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla satyryków. Problem jedynie taki, że rządzą… Duży problem.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x