Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uczniowie „Ekonomika”  na praktykach zawodowych w Grecji


Po raz pierwszy młodzież z „Ekonomika” odbyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji. Wyjazd był możliwy dzięki przystąpieniu Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie do projektu „Ekonomista i handlowiec na europejskim rynku pracy”, dofinansowanego z projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.


Projekt ten skierowany był do uczniów Technikum nr 4 o profilach: technik ekonomista i technik handlowiec. Łącznie zrekrutowano do wyjazdu 27 osób, zaś opiekę nad młodzieżą pełniło dwóch nauczycieli. Staż zawodowy w Grecji trwał od 12 do  23  kwietnia , a odbywał się w miejscowości Kalamaki i jej okolicach we wschodniej części Wyspy Zakinthos nad przepiękną zatoką Laganas.

Cały projekt miał na celu rozwijanie współpracy międzynarodowej w kształceniu zawodowym, jak też potwierdzenie jakości edukacyjnej naszej placówki oświatowej oraz poznanie praw dotyczących handlu w krajach Unii Europejskiej. Każdego dnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniach prowadzonych przez regionalnych przedstawicieli firm przyjmujących na staże zawodowe. Uczniowie o profilu technik ekonomista mieli przyjemność uczestniczenia w spotkaniu z przedsiębiorcą Grekasem Kastasem, który przedstawił młodzieży panujący system podatkowy i prawo pracy w Grecji. Pan Tsolakis Dimitris przedstawił analizę systemu ubezpieczeń oraz symulację ubezpieczenia majątkowego z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania.

Uczniowie o profilu technik handlowiec uczestniczyli w spotkaniu z właścicielem sklepów spożywczych panem Vagiosem Anastasiousem , gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy w handlu w regionie turystycznym (zakup, sprzedaż, podatki). Młodzież wysłuchała wykładu przedstawiciela innowacyjnej firmy Korres Cesmetics produkującej greckie kosmetyki.

Jak widać  działania  podczas stażu obejmowały szeroki zakres środków orientacji zawodowej, wsparcia w zakresie wejścia na rynek pracy, jak też przygotowanie zawodowe i szkolenie zawodowe w zakresie integracji i współpracy. Na szczególną uwagę zasługuje  doskonała organizacja części praktycznej, wyrabianie u naszych podopiecznych nawyków dokładności, sumienności i profesjonalizmu w pracy zawodowej. Podczas całego projektu młodzież miała możliwość doskonalenia znajomości języka angielskiego bowiem zajęcia, warsztaty prowadzone były w języku angielskim.

Na czas wolny przewidziano bogaty program kulturalny, który był okazją do zwiedzania i poznania kultury Grecji. Młodzież zwiedziła zamek Platamonas, Meteory (greckie klasztory) oraz Saloniki. Wycieczki te pozwoliły poznać kulturę Grecji i wywołały zachwyt architekturą krajobrazu. Oprócz wyjazdów poza hotel Golden Sun, gdzie przebywała młodzież wraz z opiekunami, brali udział w zawodach sportowych, turniejach wiedzy o Grecji, czy w spotkaniach towarzyskich, gdzie wspólnie poznawali i uczyli się tańców narodowych itp.

Dwutygodniowy pobyt w Grecji dostarczył niesamowitych wrażeń ale przede wszystkim grupa wróciła bogatsza o nową wiedzę oraz umiejętności praktyczne, które wykorzysta podczas  dalszego kształcenia i późniejszej  pracy zawodowej. Praktyka ta z pewnością podniesie kwalifikacje zawodowe młodzieży, zwiększy atrakcyjność na lokalnym, krajowym i europejskim rynku pracy, bowiem uczestnicy otrzymali  certyfikaty, które mogą pozytywnie wpłynąć na dalsze życie zawodowe.

Staż ten jest początkiem działań naszej szkoły w ramach projektu Erasmus+, bowiem kolejny wyjazd młodzieży z naszej szkoły zaplanowany jest na drugą połowę maja.

źródło i foto: ZS nr 4

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Edward
Edward
1 rok temu

No a po co na zdjeńciu nr 1 ta tencza.?? nie powinno sie takich zdjenć pokazywać normalnym ludzią.

Jaga
Jaga
1 rok temu
Reply to  Edward

😀 ha, ha, ha – dobre.
Popieram
Masz rację
Tęcza winna być zakazana.
Wszelkie zdjęcia z tęczą nawet w tle – usunięte z internetu.
To po prostu niedopuszczalne!… przynajmniej pislamie.

Nie rozumiem minusów pod tym komentarzem. Błędy? – no przecież wyznawca pisu to raczej człowiek prosty, bez wykształcenia i błędy to normalna rzecz… oby takie, a nie jak u długopisa, który pomylił insurekcję z rezurekcją.

tak
tak
1 rok temu
Reply to  Edward

ewidentnie masz ze sobą jakieś problemy, PiSiurze.

Anonimowo.
Anonimowo.
1 rok temu
Reply to  tak

Myślę, że to sarkazm.
Przeczytaj to jeszcze raz, tak z przymrużeniem oka. 😉

Yureck
Yureck
1 rok temu
Reply to  Edward

I dlatego PiS jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla satyryków. Problem jedynie taki, że rządzą… Duży problem.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x