Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Natalia Sadowska nie zdobyła tytułu mistrzyni


Tym razem pochodząca z naszego powiatu Natalia Sadowska nie zdobyła tytułu mistrzyni świata w warcabach stupolowych. Jej mecz z Rosjanką Tamarą Tansykkużyną trwał 9 dni i zakończył się na szóstej dogrywce, niestety zwycięstwem rywalki.


Finałowa rywalizacja o tytuł mistrzyni świata rozpoczęła się 23 kwietnia w Warszawie, a pojedynek zaplanowano na dziewięć partii.  Po ośmiu dniach i wynikach 8:4, 6:6, 6:6, 12:0, 0:12, 7:5, 5:7, 6:6 do zdobycia tytułu naszej zawodniczce brakowało jedynie  pięciu punktów. Jednak ostatniego dnia lepsza była Rosjanka, która wygrała w poniedziałek 8:4.  To oznaczało remis 54:54 i konieczność rozgrywania dogrywki, którą wygrała  Tansykkużyna. To jej siódme mistrzostwo świata w karierze. Natalia Sadowska mistrzynią świata była w 2016 i 2018 roku. Oprócz tytułu mistrzyni, pula nagród wynosiła 20 tys. euro (12 tys. dla wygranej, 8 tys. dla przegranej).

red.

Jak wygląda rywalizacja?

Mecze rozpoczynają się o godzinie 11. Początkowo zawodniczki grają partię klasyczną, w czasie której mają 80 minut na swoje ruchy (plus minuta po każdym ruchu), jeśli któraś zawodniczka wygrywa partie to kończy ją wynikiem 12:0. W przypadku remisu o 18 zaczyna się zaś „partia szybka” (po 20 minut na ruchy plus 5 sekund po każdym ruchu). Jeśli któraś z zawodniczek wygra tę partię, to wygrywa cały dzień 8:4.

Jeśli jednak w partii szybkiej też będzie remis, to o godz. 19 rozpoczyna się „partia błyskawiczna” (5 minut na ruchy plus 3 sekundy po każdym ruchu). Wygrana w tej partii daje wygraną 7:5 w danym dniu. Jeśli jednak znowu zakończy się remisem, to cały dzień kończy się wynikiem 6:6.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
miner
miner
1 rok temu

LUDZIE RYJĄ I GINĄ KAŻDEGO DNIA…10-KILOMETRÓW W ROSJI, CHINACH, RPA W KOPALNIACH WĘGLA, ZŁOTA, DIAMENTÓW, URANU… DZIENNIKARZE W POGONI ZA SENSACJĄ… A TAKI ŻĄDNY SŁAWY I PINIĘDZY…NA LEŻĄCO… INO MUZYKOWAĆ OJRA TRA LA LA… NI MA DARMOWYCH OBIADKÓW…

eMKa
eMKa
1 rok temu

Gratulacje 🙂 następnym razem wygra.

M....
M....
1 rok temu

Gratulacje to i tak świetny wynik.

Iwo
Iwo
1 rok temu

To i tak duży sukces. Gratuluję!

Problemista
Problemista
1 rok temu

Tak czy inaczej Gratulacje ! . Przegrać z ruskimi to żadna ujma , mocni są w te klocki jakby nie było .

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x