Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Można wywiesić również flagę Mazowsza


Decyzją radnych województwa mazowieckiego wizerunek Flagi Mazowsza będzie mógł być używany już nie tylko w instytucjach, ale też w domu, szkole czy miejscu pracy. Może być także wykorzystywany w celach handlowych, służących identyfikacji i promocji województwa po uzyskaniu zgody zarządu województwa. Władze Mazowsza zainaugurowały kampanię promującą Flagę Województwa Mazowieckiego. W przeddzień 2 maja flagi Mazowsza rozesłane zostały do samorządów.


Głównym elementem flagi jest widoczny z lewej strony biały orzeł bez korony, ze złotym dziobem i złotymi szponami. Ta symbolika nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. Integruje i skłania do refleksji o naszych korzeniach. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Oleksy
Oleksy
4 miesięcy temu

W dzień flagi to wywieszamy flagi RP a nie jakieś flagi Mazowsza. Dziś flaga a jutro co separatyzm i księstwo PSLowskie ?

Anonim
Anonim
4 miesięcy temu
Reply to  Oleksy

Nie, księstwo PiSlamowskie : P

anonim XC2
anonim XC2
4 miesięcy temu
Reply to  Anonim

!                         Inflacja umyslu to tragedia

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu
Reply to  Oleksy

B.uc

Zasadniczo Dyrma
Zasadniczo Dyrma
4 miesięcy temu
Reply to  Oleksy

akurat o mazowsze bym się nie martwił ale o Dolny Śląsk i Kaszebe już tak . Swego czasu już była jakaś akcja. A co do PSLu fakt jest faktem .Dlatego nie mam nic przeciwko jak rolę się odwrócą i odpoczniemy od leśnych dziadków z PSLu.

Lol
Lol
4 miesięcy temu

Tia, lepsze wieśdziadki z piso-bolszewi… 😀

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x