Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

“Okno życia” w Przasnyszu. Drugie w diecezji


Kilka dni temu w Przasnyszu oficjalnie otwarto „Okno życia”. W Diecezji Płockiej to druga tego rodzaju inicjatywa.


Okno życia to miejsce, do którego rodzice mogą anonimowo odłożyć swoje nowonarodzone dziecko, jeśli stwierdzą, że sami nie dadzą rady go wychować. Pozostawione w oknie dziecko jest bezpieczne, gdyż miejsce jest odpowiednio ogrzewane i wentylowane. Otwarcie zaś okna włącza alarm, dzięki czemu osoby nadzorujące od razu wiedzą, że zostało w nim umieszczone dziecko. Dzięki temu niemowlę nie pozostaje samo przez długi czas. W Polsce działa około 70 takich specjalnych okien, pozostawiono w nich ponad 100 dzieci. W diecezji płockiej pierwsze Okno Życia utworzono w Płocku w 2009 roku, na terenie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

W Przasnyszu z inicjatywą utworzenia Okna Życia wystąpiło Starostwo Powiatowe. Zarząd powiatu przasnyskiego zaproponował to dyrektorowi Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej, ponieważ uznano, że szpital będzie do tego miejscem najbardziej odpowiednim.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sistars
Sistars
2 lata temu

Czy 13 latek też się zmieści ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x