Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi. Powołano komponent lotniczy FlyEye


FOT.DWOT


W ubiegłym tygodniu zakończyło się kolejne szkolenie lotnicze operatorów bezzałogowych statków powietrznych, które zorganizowała 5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej.  W szkoleniu udział wzięły 3 Brygady OT oraz żołnierze 11 Pułku Artylerii w Węgorzewie.

5 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej powołała komponent lotniczy złożony z przedstawicieli Brygad Obrony Terytorialnej wyposażonych w zestawy Bezzałogowych Statków Powietrznych FlyEye. Bezzałogowa latająca platforma FlyEye, jest systemem zaprojektowanym do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych. W warunkach bojowych użytkowana może być do obserwacji pola walki, patrolowania granic i skutków katastrof, a także monitoringu infrastruktury krytycznej. Są one eksploatowane w WOT od 2020 roku.

Przez ostatnie 2 tygodnie operatorzy bezzałogowców z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 5 Mazowieckiej Brygady OT oraz 8 Kujawsko – Pomorskiej Brygady OT brali udział w szkoleniu, które odbyło się w Białobrzegach nad Pilicą w okolicach Radomia. Rolę instruktorów podczas kursu objęli żołnierze z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii z Węgorzewa.

Główny celem powołania komponentu było wyszkolenie operatorów wyselekcjonowanych spośród najbardziej wyszkolonych operatorów FlyEye z Wojsk Obrony Terytorialnej do roli instruktorów posiadających zdolności do samodzielnego szkolenia kolejnych zespołów obsługujących bezzałogowe statki powietrzne.  Podczas szkolenia realizowane były loty szkolne i egzaminacyjne do lotów instruktorskich, loty kontrolne w celu przedłużenia uprawnień operatorskich, loty treningowe w celu zachowani rytmiki szkolenia i podtrzymania nawyków lotniczych. Przeprowadzono także egzamin z wiedzy stosowanej oraz zrealizowano kompleksowe przygotowanie do lotów instruktorskich.

W ciągu trwania kursu operatorzy bezzałogowców wykonali łącznie 30 lotów na zestawach BSP FlyEye, co daje ponad 32 godziny praktycznego szkolenia, oraz 24 loty na symulatorach BSP.

Przypomnę, że pierwsze loty FlyEye realizowane przez żołnierzy Grupy Rozpoznania Obrazowego 5 Mazowieckiej Brygady OT odbyły się w czerwcu ubiegłego roku, a uzyskane przez żołnierzy kompetencje mogą zostać wykorzystane w realnych działaniach pomocowych.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1.3 3 votes
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
3 lata temu

Trzeba gnój wyrzucić OT krów i OT świń.
J384Ć P15

pitus
pitus
3 lata temu
Reply to  Anonim

ale macie ciśnienie na ten WOT. chyba jakaś trauma musi męczyć co nie których . Cały czas mam ubaw że kogoś może to tak wkurzać ….

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  pitus

Ty pewnie jesteś beneficjentem pincet plus, a więc nic dziwnego, że cię to bawi, bo też żyjesz jak pasożyt, nic nie robiąc.

pitus
pitus
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

czym bardziej się nadymacie tym bardziej jesteście śmieszni . proponuje sobie zrobić tatuarz na czole ” J384Ć P15 ” wtedy może pompa zejdzie .

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  pitus

Proponuję przy pisaniu komentarzy posiłkować się słownikiem ortograficznym suwerenie.
Ponadto należałoby pamiętać, że zdania zawsze piszemy dużą literą.

pitus
pitus
3 lata temu
Reply to  Anonim

Stara śpiewka , zawsze to samo . Jak się nie ma co do powiedzenia zaczyna się odwytykania ortografii i na tym się na szczęście kończy intelektualne miernoty . Hahaha słabe jak zawsze ….

Podpis
Podpis
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dlaczego jesteś człowieku anonimowy?

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  pitus

To nie trauma tylko beka z niedorajdów i użyłbym tu skrótu bardziej adekwatnego do wyłudzaczy naszej kasy łOT
J384Ć P15

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x