Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pamiątkowy hydrant stanął na rogu ulic Żeromskiego i 3 Maja


Stylizowany hydrant przeciwpożarowy stanął na rogu ulic Żeromskiego i 3 Maja . Ma on przypominać o miejscu, w którym niegdyś mieściła się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej. Inicjatywa wpisuje się w tegoroczne obchody 140-lecia jednostki.


ksp Mława
Reklama

Czerwony,  stylizowany hydrant ozdobiony herbem Miasta Mława stanął w piątek 23 kwietnia na chodniku przy ul. Żeromskiego – tuż przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej i Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie w ubiegłych stuleciach mieściła się strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej. Urządzenie – w pełni sprawne i gotowe, by służyć strażakom w ewentualnych akcjach gaśniczych – zamontowali w piątek 23 kwietnia pracownicy Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczalni Ścieków „WOD-KAN” Sp. z o.o. w Mławie. Uczestniczyli w tym ważnym momencie Prezes zakładu Marek Dusiński oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. bryg. Zbigniew Kąpiński.

W przyszłości przy hydrancie zostanie zamontowana grawerowana płyta chodnikowa z informacją o urządzeniu zainstalowanym na pamiątkę 140. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mławie oraz o budynku, w którym w latach 1881-1981 mieściła się jej pierwsza strażnica. „Informacja ta adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży, które nie pamiętają czasów, kiedy to Straż Pożarna w Mławie stacjonowała w wyżej wymienionym budynku. U pozostałych zaś osób obudzi wspomnienia” – wyjaśniają druhowie OSP Mława.

Uroczyste odsłonięcie hydrantu zostanie dokonane podczas oficjalnych miejskich obchodów rocznicy OSP.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XYZ
XYZ
1 rok temu

Jacy ludzie potrafią być jebnię*i na punkcie polityki to współczuję. Żeby nawet temat hydrantu do tego sprowadzić, to trzeba mieć sporo wolnego czasu i umysł dobrze wyprany przez tych wszystkich mędrców politycznych, TVP, TVN i wszystkich razem wziętych. No ale im w sumie o to chodzi więc sukces, cel osiągnięty.

Jaga
Jaga
1 rok temu

Może by tak budynek biblioteki wyremontować, bo jest w opłakanym stanie, aż wstyd go chyba pokazywać wszystkim gościom UM składającym kwiaty pod pomnikiem w parku.
Ta nadstawka, to wygląda tak samo jak ta na tej makabryle na Żwirki – czy to ten sam architekt i konserwator zabytków to zatwierdzał?

Ten hydrant na tle budynku biblioteki teraz wygląda jak kwiatek przy kożuchu.

srs
srs
1 rok temu

jakbym nie oglądał teleexpressu to bym nie wiedział 😉 na początku myślałem że to jakiś ” fejk news ” wiecie że TVP kłamie , a tu proszę jakie info. A niech tam będzie – strażakom się należy .

anonim XC2
anonim XC2
1 rok temu
Reply to  srs

TO NIE tvp KLAMIE TO TY MASZ NIEDOBOR INFORMACJI SLUCHASZ BEZ ZROZUMIENIA

srs
srs
1 rok temu
Reply to  anonim XC2

Jak nie kłamie jak w TVN tak twierdzą i że tylko TVN24 cała prawda całą dobę i nic nie mówili o hydrancie…

spidy
spidy
1 rok temu
Reply to  srs

o inflacji i wzroście cen stali tez nie mówią w tvpis a idż i kup i porównaj ceny, 60% od roku

srs
srs
1 rok temu
Reply to  spidy

z tą stalą to tak w nawiązaniu do tego hydrantu że jakby słuchać TVN24 i zamówić rok temu to hydrant byłby tańszy o 60 % , ej ej

Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu
Reply to  srs

O tak, TVN mówi prawdę, tylko prawdę i g..o prawdę

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x