Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pies Ivo z płońskiej policji odszedł na emeryturę


Ivo – pies patrolowo-tropiący, po 7 latach służby w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym raciąskiego komisariatu, odszedł na zasłużoną emeryturę. Został pożegnany przez psich kolegów i koleżanki z sąsiednich jednostek policji.


Ivo do służby został przyjęty w 2014r., jednak zanim wyszedł na ulice Raciąża razem ze swoim przewodnikiem przeszedł półroczne specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Nauczył się tam posłuszeństwa, obrony przewodnika, pokonywania przeszkód, pościgu za pozorantem i tropienia śladów ludzkich, a także przeszukiwania pomieszczeń i terenu. Szkolenie zakończył pod koniec sierpnia 2014r. osiągając bardzo dobry wynik na egzaminie. Przełożyło się to na jego późniejszą efektywną pracę. Niejednokrotnie szukał osób zaginionych, podejmował tropienia za sprawcami przestępstw i brał udział w zabezpieczeniu imprez masowych. Ivo doskonale znają okoliczni mieszkańcy, w tym także ci najmłodsi, gdyż niejednokrotnie uczestniczył on w spotkaniach profilaktycznych z dziećmi, festynach i pokazach.

Owczarek niemiecki przez lata wspólnej służby pozostawał wierny swojemu przewodnikowi asp. Markowi Laskowskiemu, który dbał o swojego podopiecznego i poświęcał mu mnóstwo czasu. Funkcjonariusz zawsze mógł liczyć na czworonoga. Silna więź, która się wytworzyła między panem a jego psem była pielęgnowana przez lata i nadal taka pozostaje. Dlatego też pomimo, że Ivo odszedł na emeryturę, zamieszkał ze swoim przewodnikiem.

źródło i fot. KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x