Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jedni sprzątają, inni śmiecą. I tak w kółko


Wiosną, jak bumerang wraca temat śmieci w lesie i sprzątania świata. Dobrze, że cały czas znajdują się osoby, które poświęcając swój wolny czas chcą wziąć się za sprzątanie środowiska. To oczywiście postawa godna pochwały i naśladowania, tyle tylko, że ci, którzy śmiecą mają w tej sytuacji zupełny komfort. Czy jest na to jakiś sposób?


Jedna z czytelniczek nadesłała fotografie jak zaśmiecony jest las w okolicy ulicy Podbornej. Proponuje też pewne rozwiązania, które gdyby udało się wcielić w życie, to problem rozwiążą a przynajmniej ograniczą.

– Może warto byłoby zająć się tematem kampanii, która uświadamia mieszkańców, że las to nie wysypisko śmieci ani miejsce libacji alkoholowych.
Można również zainstalować kamerki w tych miejscach i odpowiednio karać osoby, które wyrzucają śmieci do lasu – podpowiada czytelniczka.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
2 lata temu

Kilka dni temu na poboczach przy ul. Podbornej zebrałam cztery 120 litrowe worki śmieci. Najgorzej jest jeszcze na odcinku od ulicy Marszałkowskiej do okolicy figurki sakralnej. Ręce opadają. Wszyscy musimy reagować na tych, którzy śmiecą. Najczęściej są to młodzi ludzie w samochodach, ale nie tylko. Ktoś podrzucił do lasu wycięte tuje z ogrodu, kiełkujące ziemniaki z piwnicy. Obudowa od telewizora , opona, kołpak leżą tam co najmniej od kilku lat.

ona
ona
2 lata temu

Tak namiętnie urzędnicy porządkują las przy tym mocno pozują do zdjęć a proszę się przejść na OKM bród taczkami można wywozić z parkingów,służb z UM nie widac tam wcale .Szkoła Muzyczna obłożona budami i petami,papierami po konsumentach,Piękna wizytówka miasta.Wszystkich można ukarać a jak ukarać urzędników ,którzy widzą tylko centrum?Wstyd i niekompetencja odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w mieście.

pankracy
pankracy
2 lata temu

Pomysł z kamerami jest dobry ale kto będzie je obsługiwał? Miasto wydało pieniądze na miejski monitoring. Uszkodzono skrzynkę dosłownie pod kamerą na Sienkiewicza i obsługa nie potrafiła ustalić kto to zrobił ale pierdzieć w stołek i brać za to pieniądze to już obsługa wie jak.

Piotr
Piotr
2 lata temu

Prawda jest taka że kampanię nic nie dadzą.Jak ktoś jest świnia to będzie nią zawsze.Zadna kampania nie pomoże!!!To co się dzieje w lesie w każdym miejscu nie banda małolatów może wjechać samochodem tatusia to jest masakra.Wstyd!!!

Obywatel polski
Obywatel polski
2 lata temu

Urzad miasta niech postawi kosze przy ul marszalkowiej są ławki a koszy brak.

miki
miki
2 lata temu

i na ul. Leśnej – na całym odcinku ani jednego kosza, a śmieci pełno

Jan
Jan
2 lata temu

Jeśli nie będzie monitoringu i karania mandatami to nic się nie zmieni. Ludzie są obrzydliwi.

AlicjasqoxG
AlicjasqoxG
2 lata temu
Reply to  Jan

W pełni się zgadzam :karać a nie po jakimś matole sprzątać. Dziwię się, że takie obrzydliwosci mają młodzi sprzątać. Bezkarność i chamstwo dominuje. Na parkingach są kosze, ale butelki leżą tam gdzie prostak rzuci. Karać

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x