Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Flaga narodowa. Szanuj, kochaj i chroń


Już za kilka dni obchodzić będziemy majowe święta, którym tradycyjnie towarzyszy wywieszona na maszcie flaga narodowa. Nie darmo jedno z majowych świąt jest właśnie Świętem Flagi. Warto jednak przy okazji wiosennych porządków upewnić się, że flaga nie jest poszarpana, brudna czy podarta. Tak czasem dzieje się, gdy wywieszamy flagę całorocznie i zapomnimy skontrolować w jakim stanie się znajduje.  


ksp Mława
Reklama

– Flaga jest symbolem narodowym!  Zdejmijcie brudne i wypłowiałe flagi, które wiszą na domach i straszą…. Flaga powinna być traktowana w sposób szczególny, z godnością i szacunkiem – apeluje za pośrednictwem redakcji Helena Grądzka, autorka antologii „Polskie Serce”.  

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu – godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

My również zachęcamy, aby zwłaszcza przed majowymi świętami skontrolować, czy nasza flaga jest czysta i właściwie wyeksponowana.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

a gdzie w mlawie można kupić taką profesjonalną flagę

mławianka
mławianka
1 rok temu

Ten komentarz kieruję do Pani Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mławie czy nie jest Pani nie wstyd jak Pani codziennie patrzy na flagę wiszącą bez ustanie od przynajmniej od 3 lat czy jest święto czy nie brudną przykro stwierdzić jak szmata od mycia podłogi. Flaga powinna być traktowana w sposób szczególny, z godnością i szacunkiem jak wspomniała koleżanka w powyższym artykule może zrobimy zrzutkę na proszek. Pozdrawiam wszystkich pracowników sanepidu.

Torfa
Torfa
1 rok temu

Jako ciekawostkę dodam że rozmiary są też istotne ale w Chinach tego nie wiedzą bo niby skąd . Nie warto kupować podróbek , porządne flagi zaczynają nie od 50 zł z profesjonalnego i trwałego materiału który można a nawet należy prać wg producenta nawet co 30 dni.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x