Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kolejne niewybuchy odkopane na Kolejowej


W trakcie prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej na ulicy Kolejowej wykonawca robót natrafił na niewybuchy z czasu II wojny światowej. W poniedziałek 19 kwietnia br. saperzy usunęli i zabezpieczyli kilka pocisków artyleryjskich. We wtorek robotnicy odkryli kolejne, niebezpieczne znalezisko.


– W poniedziałek odkryto i wywieziono 3 pociski z II wojny światowej. Leżały pod ziemią na głębokości około 2 metrów, tuż przy wlocie w ulicę Kolejową. Poinformowana o znalezisku policja zabezpieczyła teren i wezwała grupę specjalistów. Zgodnie z decyzją saperów mieszkańcy domów przy ul. Kolejowej zostali poproszeni o ich opuszczenie i odejście na bezpieczną odległość. Powrócili do domostw po wywiezieniu groźnego ładunku.

We wtorek 20 kwietnia br. w godzinach porannych robotnicy wykonujący na zlecenia miasta roboty ziemne znaleźli kolejne 2 niewybuchy – pociski artyleryjskie kaliber 75, pozostałość z działań wojennych w latach 1939-1945. Wezwane zostały policja i służby saperskie, które na miejscu ocenią stan niewybuchów i przejmą koordynację działań. – Decyzję o ewentualnej ewakuacji mieszkańców podejmują saperzy – informuje insp. Artur Ryfiński, Komendant Powiatowy Policji w Mławie – informuje ratusz.

W związku z taką sytuacją miasto rozważa przeprowadzenie na tym terenie rozpoznania saperskiego.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x