Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Grzebowisko padłych kur powstanie w Lipowcu? Mieszkańcy protestują


Tysiące martwych kur  z różnych miejscowości ma trafić na 3. hektarowe wyrobiska na lipowieckich wzgórzach. Trwają tam już prace związane z utwardzeniem wjazdu na wyrobisko. Jak się okazuje prywatny właściciel tych działek uzyskał pozwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mławie. Nikt nie konsultował tej lokalizacji z mieszkańcami. Wójt Goschorski zorganizował dzisiaj spotkanie  przed urzędem gminy z mieszkańcami,  w obecności Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z Siedlec.


ksp Mława
Reklama

 To spotkanie, na które przyszło kilkadziesiąt osób  jednak nie przyniosło oczekiwanego przez mieszkańców rezultatu. Wojewódzki Lekarz weterynarii zadeklarował jedynie, że jeszcze dzisiaj około godziny 16-tej będzie rozmawiał o tym problemie z wojewodą mazowieckim. Padła też deklaracja, że nie będzie też rozwiązania problemu w sposób siłowy.

Nie udało się też do końca wyjaśnić, czy inwestor posiada wszystkie niezbędne zezwolenia. Mieszkańcy wskazywali na możliwość zatrucia wód gruntowych, a także poruszanie się pojazdów o dużej masie przy dopuszczalnej 16 T.  Według ostatnich informacji mławska policja już interweniowała w sprawie ruchu ciężkich pojazdów. Wiadomo też, że ewentualnym wydaniem  zgody na odstąpienie od obowiązku sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko zajmie się teraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Wójt Goschorski kilka razy apelował do mieszkańców o wspólne działanie. – Ja muszę działać w granicach prawa, Państwo macie to większe możliwości działania, bo nie jesteście związani przepisami”.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Właściciele tych kur niech sobie na podwórku zakopja

Gosc
Gosc
1 rok temu

Mieszkancy gmin gdzie znajduja sie fermy drobiu uwierzcie mi maja ich serdecznie dosyc

Donat
Donat
1 rok temu

Gość w rurkach nie wróży nic dobrego…no chyba że chodzi mistrzostwo w lidze boowlingowej.

Crazy chicken
Crazy chicken
1 rok temu

Każdego obowiązują te same przepisy i ma działać w granicach prawa. Pan wójt jak każdy inny też może przykuć się w ramach protestu do bramy wjazdowej na wyrobisko …… Powinny być przygotowane wcześniej plany awaryjne na takie sytuacje a nie na wariata stawiali kurniki i jak się kręciło to spoko a jak jest problem to nagle miejsca nie ma

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x