Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

500 kilogramowa bomba pod Płońskiem.  Konieczna była ewakuacja


W miniony poniedziałek przed południem w miejscowości Dzierzążnia (pow. płoński) w czasie prac budowlanych, znaleziony został kolejny niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Miejsce  „znaleziska” zabezpieczone zostało przez płońskich policjantów do momentu przyjazdu saperów z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym.


Decyzją dowódcy patrolu saperskiego, na czas załadunku 500 kg. bomby lotniczej ewakuowane zostały osoby z budynków znajdujących w sąsiedztwie budowy – Urzędu Gminy i banku.  Konieczne było również wstrzymanie na kilkanaście minut ruchu na drodze krajowej nr 10, na odcinku 1 km.

Przypominamy, że niewybuchy pomimo upływu lat mogą nadal być bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotu należy zachować szczególną ostrożność i jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji.

źródło: KPP Płońsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x